Pozdrav ze spermabanky

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, ŠÚ, 2-D, Dolby Digital/Datasat/SDDS, dlouhý – 105 min.

Původní název: Delivery Man. Země původu: USA. Výrobce: Andre Rouleau. Pro DreamWorks Pictures, Reliance Entertainment. Rok výroby: 2013. Premiéra: 28.11.2013. Monopol: CinemArt. Mluveno: anglicky, španělsky (české titulky). – Kolik dětí máš, tolikrát jsi člověkem. Ale 533?!

AUTOŘI: Námět: Ken Scott, Martin Petit – scénář k filmu Starbuck (2011; r. Ken Scott). Scénář a režie: Ken Scott. Kamera: Eric Edwards. Hudba: Jon Brion. Hudební supervize: Jonathan Karp, Dana Sanoová. Různé skladby a písně. Výprava: Ida Randomová. Kostýmy: Melissa Tothová. Střih: Priscilla Nedd Friendlyová. Zvuk: Tom Nelson. Vizuální efekty: (supervize) Eran Dinur, Eli Jarra; Brainstorm Digital, Technicolor. Zvláštní efekty: (koordinátor) Drew Jiritano. Koordinátor kaskadérů: Joseph Bucaro. Výkonní producenti: Ray Angelic, Scott Mednick, Mark Sourian. Producent: Andre Rouleau. České titulky: Filmprint Digital.

HERCI: Vince Vaughn (David Wozniak), Chris Pratt (Brett), Cobie Smuldersová (Emma), Andrzej Blumenfeld (Mikolaj), Simon Delaney (Victor), Bobby Moynihan (Aleksy), Dave Patten (Adam), Adam Chanler-Berat (Viggo), Britt Robertsonová (Kristen), Jack Reynor (Josh), Amos VanderPoel (Taylor), Matthew Daddario (Channing), Sébastien René (Ryan), Damian Young (advokát Williams), Jay Leno, Bill Maher.

Režisér a scenárista Ken Scott se komedií Pozdravy ze spermabanky (originální název v češtině znamená Dodavatel) vrátil ke svému úspěšnému kanadskému snímku Starbuck s Patrickem Huardem. Příběh klienta spermabanky, kterého chtějí po letech poznat jeho biologičtí potomci, pojal tentokrát ve větším stylu; v prvním případě je v Montrealu pohodář David Wozniak (Patrick Huard) nepoznaným otcem 142 dětí, v remakeu o dva roky později jich na Manhattanu má David Wozniak (Vince Vaughn) víc než třikrát tolik, rovných 533. Ve vyprávění o dozrávání lehkomyslného čtyřicátníka k nově získané (byť nechtěné) rodičovské odpovědnosti se protagonista snaží nenápadně vetřít potomkům do života a změnit jim ho k lepšímu, přičemž se stejně tak mění i on. Obé se neobejde bez humorných či sentimentálních situací. Průměrný snímek je slabším odvarem francouzsky mluveného předobrazu. -kat-

OBSAH: Čtyřicátník David Wozniak jezdí s dodávkou rodinného masného podniku. Fláká se, má dluhy a jeho čerstvě těhotná přítelkyně, policistka Emma, se rozhodne opustit jej a raději vychovávat potomka sama. – Davida navštíví zástupce spermabanky a sdělí mu, že je otcem více než pětistovky dospívajících dětí, které ho chtějí poznat. Davidův přítel, rozvedený právník Brett, se domnívá, že by se z toho dal udělat exemplární příklad, díky němuž by David mohl přijít k penězům. Jenže biologický otec se o „děti“ začne zajímat. Jde do sebe, usmíří se s Emmou, odhalí potomkům svou totožnost. Jeho další dítě tak má opravdu hodně sourozenců… -kat-