Partysaurus Rex

barevný, animovaný, komedie, přístupný, 3-D, Dolby Digital, krátký – 7 min.

Původní název: Partysaurus Rex. Země původu: USA. Výrobce: Pixar Animation Studios. Rok výroby: 2012. Premiéra: 14.2.2013. Monopol: Falcon. Mluveno česky (dabováno). – Snímek je uváděn jako předfilm animovaného snímku Hledá se Nemo 3D (2003; r. Andrew Stanton, Lee Unkrich).

AUTOŘI: Námět: Mark Walsh, John Lasseter. Scénář a režie: Mark Walsh. Hudba: BT [Brian Transeau]. Střih: Axel Geddes. Zvuk: Gary Rydstrom. Producentka: Kim Adamsová. České dialogy a režie české verze: Zdeněk Štěpán (Studio Virtual).

HLASY: Bohuslav Kalva/Wallace Shawn (Rex), Zbyšek Horák/Corey Burton (Kapitán), Petr Lněnička/Tony Cox (Kačer), Ema Novotná/Emily Hahnová (Bonnie), Marek Holý/Tom Hanks (Woody), Zbyšek Pantůček/Tim Allen (Buzz Rakeťák).

Animovaný snímek Partysaurus Rex je po hříčkách Havajské prázdniny (2011; r. Gary Rydstrom) a Toy Story: Krátké příběhy (2011; r. Angus MacLane) dalším ze série pixarovských předfilmů s postavičkami ze známé série Toy Story – Příběh hraček. Scénář a režie jsou dílem animátora Marka Walshe. Protagonistou minipříběhu je tentokrát tyrannosaurus Rex, kterého ostatní hračky dosud považovaly za kazisvěta a „pártykaziče“. Vše se změní, když si ho Bonnie vezme do vany a jemu se podaří zorganizovat tam takový mejdan, že se zpráva o tom dostane až k hračkám ze sousedství. Vtipný snímek, uváděný u filmu Hledá se Nemo 3D (2003/2012), má tradičně dokonalou animaci a dobrou dramaturgii.

OBSAH: Hračky v dětském pokoji se zlobí na neohrabaného Rexe, že jim kazí večírek. Bonnie si vezme Rexe s sebou do vany a ten si pod vodou plné pěny hraje na záchrannou výpravu s Kapitánem a ostatními hračkami, aniž holčička něco tuší. Jenže zasáhne maminka, dcerku odvede a vanu vypustí. Rexovi se podaří vodu znovu pustit, přidat pěnu a ve vaně vypukne bujará diskotéka. K všeobecnému veselí se s chutí přidají další hračky v koupelně. – Vana přeteče. Toho si všimnou Woody a Buzz Rakeťák, kteří už si o Rexe dělali starosti. – Bonniina maminka se před domkem omlouvá instalatérovi; nechápe, jak se to mohlo stát. – Hračky v prázdném nafukovacím bazénku na zahradě volají Rexe na pomoc. Slyšely, jak se v koupelně vyznamenal. A on, pyšný, jak skvělý Partysaurus je, skočí dolů. -mat-