Mrňouskové – Údolí ztracených mravenců

barevný, animovaný, rodinný, komedie, přístupný, ŠÚ, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 89 min.

Původní název: Minuscule – La vallée des fourmis perdues. Země původu: Francie, Belgie. Výrobce: Futurikon Films. Koprodukce: Nozon Paris, Nozon, Entre Chien et Loup, 2d3D Animations. S účastí Le Pacte, Les Éditions Montparnasse, TPS Star. Ve spolupráci s Cofanim – Bacup films. Rok výroby: 2013. Premiéra: 26.12.2013. Monopol: Mirius FD. Mluveno: bez dialogů. – Hrdinové úspěšného televizního seriálu v celovečerním filmu.

AUTOŘI: Námět, scénář a režie: Thomas Szabo, Hélène Giraudová. Kamera: Eric Bornes. Hudba: Hervé Lavandier. Výprava: Hélène Giraudová. Zvuk: Côme Jalibert. Vedení animace: Thomas Monti. Vizuální efekty: MoveMatcherS. Producent: Philippe Delarue. Koproducent: Sébastien Delloye.

Animovaný snímek Mrňouskové – Údolí ztracených mravenců je celovečerní podobou úspěšné televizní (cca šedesátidílné) série vtipných krátkých „bajek“ ze života hmyzu Mrňouskové autorů Thomase Szaboa a Hélène Giraudové, která získala oblibu i u nás. Tvůrcům se podařilo skloubit krátké epizody ze života hmyzu do napínavé a zábavné komedie o nepřátelství mezi koloniemi černých a červených mravenců a o odvážné berušce. Snímek je zároveň vtipnou parodií na svět lidí a pobaví malé diváky i jejich rodiče. Příběh se odehrává v reálném prostředí (natáčelo se mj. ve francouzských národních parcích Mercantour a Ecrins) a beze slov. Doprovod tvoří hudba a zvuky přírody.