Mickeyho velká jízda

barevný/černobílý, animovaná groteska, přístupný, ŠÚ, 2-D, 3-D, krátký – 5 min.

Původní název: Get a Horse!. Země původu: USA. Výrobce: Walt Disney Animation Studios. Rok výroby: 2013. Premiéra: 28.11.2013. Monopol: Falcon. Mluveno: česky (dabováno).

AUTOŘI: Režie: Lauren MacMullenová. Hudba: Mark Watters. Střih: Julie Rogersová. Zvuk: Kami Asgar, Sean McCormack. Vizuální efekty: (supervize) John Murrah. Animace: (vedení) Eric Goldberg, Adam Green. Výkonný producent: John Lasseter. Producentka: Dorothy McKimová. České dialogy a režie české verze: Zdeněk Štěpán (Studio Virtual).

CENA: Oscar: (nominace – před udílením) nejlepší krátký animovaný film.

Krátká groteska Mickeyho velká jízda začíná jako dvourozměrný černobílý film ve stylu krátkých filmů Walta Disneyho. Ale při konfliktu mezi myšákem Mickeym a Peg-Leg Petem a při zachraňování unesené Minnie se protagonisté změní v barevné 3D postavičky, opustí filmové plátno a začne zábavná honička sem a tam, tedy z 3-D prostoru do 2-D a naopak. – V originálním zvuku jsou použité původní hlasy Walta Disneyho i dalších dobových dabérů.Snímek je připojen k celovečerní animované pohádce Ledové království (2013; r. Chris Buck, Jennifer Leeová).