Metallica: Through the Never

barevný, hudební, 15 přístupnost, ŠÚ, 3-D, IMAX, Dolby Atmos, dlouhý – 93 min.

Původní název: Metallica Through the Never. Země původu: USA. Výrobce: Blackened, Picturehouse. Rok výroby: 2013. Premiéra: 3.10.2013. Monopol: Forum Film. Mluveno: anglicky (české titulky).

AUTOŘI: Scénář: N. Antal, James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo. Režie: Nimród Antal. Kamera: Gyula Pados. Hudba a písně: Metallica. Výprava: Helen Jarvisová. Kostýmy: Carla Hetlandová. Střih: Joe Hutshing. Zvuk: David Husby. Vizuální efekty: (supervize) Boyd Howard Shermis. Výkonní producenti: J. Hetfield, L. Ulrich, K. Hammett, R. Trujillo, Cliff Bernstein, Peter Mensch, Tony DiCioccio, Marc Reiter, Doug Merrifield. Producentka: Charlotte Hugginsová. Koproducent: Adam Ellison.

ÚČINKUJÍCÍ: Dane DeHaan (Trip), Metallica: James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Robert Trujillo.

Opulentní záznam z turné slavné americké thrash metalové skupiny, nazvaný stejně jako zmíněná „šňůra“ Metallica: Through the Never (v originálním názvu ovšem není dvojtečka) se natáčel během pěti koncertů ve Vancouveru a v Edmontonu v roce 2012. Maďarský režisér Nimród Antal, zaměstnaný v Hollywoodu, použil čtyřiadvaceti kamer a pracuje i s děleným plátnem a se stereoskopickým obrazem. Vystoupení kapely je provázeno jednoduchým příběhem, v němž má mladík Trip, který u kapely pracuje, vyzvednout jakýsi předmět z uvízlého kamionu. Zdánlivě lehký úkol se promění v bizarní dobrodružství, při nichž ho pronásleduje maskovaný muž na koni a na ulicích se odehrávají nepokoje…