Machři 2

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 101 min.

Původní název: Grown Ups 2. Země původu: USA. Výrobce: Happy Madison. Pro Columbia Pictures. Rok výroby: 2013. Premiéra: 15.8.2013. Monopol: Falcon (do 14.8.2015). Mluveno: anglicky. České titulky. – Pro rodinu udělají všechno, ale nikdy nevyrostou.

AUTOŘI: Námět: Adam Sandler, Fred Wolf – postavy. Scénář: Fred Wolf, Adam Sandler, Tim Herlihy. Režie: Dennis Dugan. II. režie: Tyler Spindel, Scott Rogers. Kamera: Theo Van de Sande. II. kamera: Josh Bleibtreu, Karsten Gopinath. Hudba: Rupert Gregson-Williams. Hudební supervize: Michael Dilbeck, Brooks Arthur, Kevin Grady. Různé skladby a písně. Výprava: Aaron Osborne. Kostýmy: Ellen Lutterová. Střih: Tom Costain. Zvuk (Datasat/SDDS): Tom Williams. Vizuální efekty: (supervize) Edwin Rivera; Rhythm & Hues Studios. Zvláštní efekty: (koordinátor) Mark Byers. Koordinátor kaskadérů: Scott Rogers. Výkonní producenti: Barry Bernardi, Allen Covert. Producenti: Adam Sandler, Jack Giarraputo. Koproducent: Kevin Grady. České titulky: neuvedeny.

HERCI: Adam Sandler (Lenny Feder), Kevin James (Eric Lamonsoff), Chris Rock (Kurt McKenzie), David Spade (Marcus Higgins), Salma Hayeková (Roxanne), Maya Rudolphová (Deanna), Maria Belloová (Sally), (neuveden) Taylor Lautner (Andy), Nick Swardson (Nick), Colin Quinn (Dickie Bailey), Tim Meadows (Malcolm), Shaquille ONeal (Fluzoo), Peter Dante (Dante), Alexander Ludwig (Braden), Georgia Engelová (paní Lamonsoffová), Steve Buscemi (Wiley), Jon Lovitz (správce fitnessu), Steve Austin (Tommy Cavanaugh), Cheri Oteriová (Penny), Milo Ventimiglia (Milo), April Roseová (učitelka tance), Oliver Hudson (Kyle), Dennis Dugan (dr. Larry), Jake Goldberg (Greg), Alexys Nycole Sanchezová (Becky), Cameron Boyce (Keithie), Ada-Nicole Sangerová (Donna), Nadji Jeter (Andre), China Anne McClainová (Charlotte), Kamil McFadden (Hrouda).

Pokračování kámošské komedie Machři (2010), nazvané – jak jinak – Machři 2, je zároveň další spoluprací herce, scenáristy a spoluproducenta Adama Sandlera s režisérem Dennisem Duganem. Stejně jako v jedničce zde nejde o ucelený příběh, nýbrž o nesouvislý sled epizod, odehrávajících se během jednoho dne na maloměstě a vrcholících velkým zahradním mejdanem v duchu 80. let. Kamarádi Lenny, Eric, Kurt a Marcus, spolu se svými manželkami, rodinami a bývalými i současnými nepřáteli prožijí řadu „humorných“ okamžiků, těžících z ubohé a vulgární situační komiky a ze siláckých dialogů. Partě tentokrát schází Rob Schneider a větší místo tu dostávají dospívající potomci hrdinů. – Jednu z vedlejších rolí hraje někdejší slavný basketbalista Shaquille ONeal. -tbk-

OBSAH: Lenny Feder po probuzení vidí u postele jelena. Manželka Roxanne, synové Greg a Keithie i dcera Becky panikaří. Zvíře způsobí v domácnosti pořádnou spoušť než se ho podaří zahnat. – Lenny, který zbohatl v Hollywoodu a vrátil se do rodného městečka, musí zaskočit za opilého kamaráda Nicka, řidiče školního autobusu. Když vyloží děti, naberou kámoše Erica Lamonsoffa (autoopraváře) a Kurta McKenzieho (anténáře) a vyrazí do obchoďáku. – Další přítel Marcus Higgins se dozví o existenci svého dospívajícího syna, kterého za ním matka právě poslala. Braden je tvrďas a má na otce spadeno. – Roxanne se dozví ve svém butiku od prodavačky Penny, že prý kdysi chodila s Lennym. Žena pak jde na aerobik se Sally Lamonsoffovou a Deannou McKenzieovou. Všem se líbí nový trenér Kyle. – V K-martu se kamarádi potkají s Marcusem, který si chce koupit nůž na obranu před synem. Venku narazí na strážníky Fluzooa a Danteho a všichni jdou na školní představení Lennyho dcery Becky, kde je vzruší vnadná učitelka tance. Jenže jejím přítelem je drsňák Tommy Cavanaugh, jehož se Lenny už od školních let bojí. – Lenny, Eric, Kurt a Marcus narazí v lomu, kde se od dětství koupali, na studentský mejdan. Mladíci z bratrstva Kappa Éta Sigma, vedení frajírkem Andym, urážejí starší muže a přinutí je skočit z útesu. Vidí to Greg a Kurtův syn Andre, kteří se sem připletli. Kámoši pak zjistí, že mají zničený vůz. V Ericově autoopravně si vleze Marcus do velké pneumatiky a ostatní ho honí po městě. – Později studenti zjistí, že mají zničený dům svého bratrstva. – Lenny učí Keithieho fotbal a zlomí mu přitom nohu. – Andre dělá zkoušku v autoškole u někdejšího nepřítele kamarádů Wileyho, jehož manželkou je Penny. – Marcus se snaží sblížit s Bradenem (ten z pomsty za otce zdemoloval dům bratrstva). – Večer se koná u Federů na zahradě mejdan v duchu osmdesátých let. – Lenny se dozví, že Roxanne je těhotná. – Dorazí i Tommy a nechá se od Lennyho kvůli jeho synům „zmlátit“. – Zábava je v plném proudu, když se objeví mstitelé z bratrstva. Vypukne velká bitka. Místní zvítězí a proti Andymu nakonec zasáhne jelen. – Lenny se smíří i se zmrzlinářem Dickiem. – Greg se sblíží se školní kráskou Nancy a Charlotte s Hroudou, synem někdejšího otcova nepřítele Malcolma. – Lenny je večer v posteli vedle Roxanny rád, že budou mít čtvrté dítě. -tbk-