Frajeři ve Vegas

barevný, komedie, přístupný, ŠÚ, 2-D, Dolby Digital/Datasat, dlouhý – 106 min.

Původní název: Last Vegas. Země původu: USA. Výrobce: Laurence Mark. Pro CBS Films, Good Universe. Rok výroby: 2013. Premiéra: 19.12.2013. Monopol: Bontonfilm. Mluveno: anglicky. České titulky. – Tohle město není pro mladý.

AUTOŘI: Scénář: Dan Fogelman. Režie: Jon Turteltaub. Kamera: David Hennings. Hudba: Mark Mothersbaugh. Hudební supervize: Mary Ramosová. Různé skladby a písně. Výprava: David J. Bomba. Kostýmy: Dayna Pinková. Střih: David Rennie. Zvuk: David Kelson. Vizuální efekty: Method Studios, CBS Digital, E3 Media. Koordinátor kaskadérů: Lonnie R. Smith Jr. Výkonní producenti: Nathan Kahane, Jeremiah Samuels, Lawrence Grey. Producenti: Laurence Mark, Amy Baerová. České titulky: Natálie Nádassy (Filmprint Digital).

HERCI: Michael Douglas (Billy), Robert De Niro (Paddy), Morgan Freeman (Archie), Kevin Kline (Sam), Mary Steenburgenová (Diana), Jerry Ferrara (Dean), Romany Malco (Lonnie), Roger Bart (Maurice), Joanna Gleasonová (Miriam), Michael Ealy (Ezra), Bre Blairová (Lisa).

V komedii Jona Turteltauba Frajeři ve Vegas se poprvé na plátně sešli Michael Douglas (nar. 1944), Robert De Niro (nar. 1943), Morgan Freeman (nar. 1937) a Kevin Kline (nar. 1947). Čtveřici dávných kamarádů, kteří na stará kolena vyrazí do Las Vegas na svatbu jednoho z nich, doplňuje v roli empatické femme fatale Mary Steenburgenová (nar. 1953). Obsazení snímku je hvězdné, ale příběh přátel, z nichž každý představuje jiný typ důchodce” (nestárnoucí elegán Billy, truchlící a zapšklý vdovec Paddy, milující dědeček v péči starostlivého syna Archie a po sexu bažící ženáč Billy), je jen obehranou variací na staré téma: během ozdravného” pobytu se dávné nedorozumění napraví, objeví se nová láska, obnoví se stará láska, přátelství se ještě víc utuží, ale žádná velká legrace přitom není. Zajímavé je prostředí kasin, heren, hotelů a nočních klubů dnešního Las Vegas. – Kámošská komedie patří mj. se snímky Co kdybychom žili společně? (2011; r. Stéphane Robelin), Jako za starejch časů (2012; r. Fisher Stevens), Plán útěku (2013; r. Mikael Håfström) nebo Zpátky do ringu (2013, r; Grudge Match) k rostoucímu trendu filmů pro starší publikum. -kat-

OBSAH: Billy, Paddy, Archie a Sam vyrostli v Brooklynu a kamarádí se od šesti let. Teď žijí každý jinde a po svém se každý sám vyrovnávají s přibývajícím věkem. Když si má Billy brát o mnoho mladší přítelkyni, rozhodnou se pro pánskou rozlučku se svobodou v Las Vegas. Hlavním kamenem úrazu je řevnivost mezi Billym a Paddym způsobená tím, že kdysi byli soky v lásce. Archie vyhraje v blackjacku velkou sumu a vedení hotelu je díky tomu ubytuje v přepychovém apartmánu. K plánované svatbě nedojde, protože se Billy zamiluje do zralé barové zpěvačky Diany, jež okouzlí i vdovce Paddyho. Po mnoha epizodách z lasvegaského prostředí se kamarádi v dobrém vrátí domů. Za osmapadesát dní jim Billy zavolá, že se s Dianou budou brát… -kat-