Crazy Joe

barevný, akční thriller, 12 nevhodný pro děti, ŠÚ, 2-D, Dolby Digital/Datasat, dlouhý – 100 min.

Původní názvy: Hummingbird. Redemption. Země původu: Velká Británie, USA. Výrobce: Shoebox Films. Pro Lionsgate, Roadside Attractions, IM Global. Rok výroby: 2013. Premiéra: 14.11.2013. Monopol: Intersonic. Mluveno: anglicky, čínsky (české titulky). – Poražen. Znovuzrozen. Šíleně naštvanej.

AUTOŘI: Scénář a režie: Steven Knight. Kamera: Chris Menges. II. kamera: Luke Mendes. Hudba: Dario Marianelli. Hudební supervize: Maggie Rodfordová. Různé skladby a písně. Výprava: Michael Carlin. Kostýmy: Louise Stjernswardová. Střih: Valerio Bonelli. Zvuk: John Casali. Vizuální efekty: (supervize) Stephen Coren; Framestore, The Mill, Jellyfish Pictures, Kinkajou VFX. Zvláštní efekty: (supervize) Mark Kelk; Aretem. Koordinátor kaskadérů: Tom Struthers. Výkonní producenti: Stuart Ford, Brian Kavanaugh-Jones, Joe Wright. Producenti: Paul Webster, Guy Heeley. České titulky: Petr Zenkl (Filmprint Digital).

HERCI: Jason Statham (Joey), Agata Buzeková (Cristina), Vicky McClureová (Dawn), Benedict Wong (pan Choy), Ger Ryanová (matka představená), David Bradley (Billy), Victoria Bewicková (Isabel), Christian Brassington (Marx).

Scenárista Steven Knight (nar. 1959) natočil jako režisér svůj druhý snímek Crazy Joe, v němž titulní postavu vytváří představitel akčních hrdinů Jason Statham. Tvůrce se zde ovšem více než na akci soustřeďuje na realistický popis prostředí velkoměstského podsvětí. – Statham představuje bývalého příslušníka zvláštních oddílů, který bojoval v Afghánistánu a nyní žije na ulici jako opilecký bezdomovec. Ve vzpomínkách se mu vracejí události z bojů, jež předznamenaly neslavný konec vojenské kariéry. V jeho životě hrají roli tři ženy: matka jeho dítěte Dawn, nedobrovolná prostitutka Isabel a jeptiška Cristina. – Joey se nastěhuje do uprázdněného bytu, jehož majitel odjel, a začne pracovat pro čínského bosse. Později se rozhodne vypátrat a zabít Isabelina vraha. Své peníze věnuje na charitu, proto mu bezdomovci začnou říkat Crazy Joe. Podporuje také Dawn. Mezi hrdinou a Cristinou vznikne vztah, který jeptiška vyřeší tím, že se dá přeložit do Afriky. Joey, jehož má v hledáčku policie, pomstí Isabelinu smrt a skončí opět na ulici, tentokrát s vědomím, že vykoupil své hříchy.