Apokalypsa v Hollywoodu

barevný, hororová komedie, 15 přístupnost, ŠÚ, 2-D, Dolby Digital (Datasat/SDDS), dlouhý – 107 min.

Původní název: This Is the End. Země původu: USA. Výrobce: Point Grey, Mandate Pictures. Pro Columbia Pictures. Rok výroby: 2013. Premiéra: 31.10.2013. Monopol: Falcon. Mluveno: anglicky (české titulky).

AUTOŘI: Námět: Jason Stone – kr. f. Jay and Seth vs. the Apocalypse (2007, Jay a Seth proti apokalypse); Seth Rogen, Evan Goldberg. Scénář a režie: Seth Rogen, Evan Goldberg. Kamera: Brandon Trost. Hudba: Henry Jackman. Hudební supervize: Jonathan Karp. Různé skladby a písně. Výprava: Chris Spellman. Kostýmy: Danny Glicker. Střih: Zene Baker. Zvuk: (design) Michael Babcock; John Pritchett. Zvláštní maskérské efekty: Gregory Nicotero, Howard Berger; KNB EFX Group. Vizuální efekty: (supervize) Paul Linden; Modus FX. Zvláštní efekty: (koordinátor) Kevin Harris. Koordinátor kaskadérů: Steven Ritzi. Výkonní producenti: Nathan Kahane, Nicole Brownová, Jason Stone, Barbara A. Hallová, Ariel Shaffir, Kyle Hunter. Producenti: Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver. Koproducenti: Jay Baruchel, Matthew Leonetti Jr. České titulky: František Fuka (Filmprint Digital).

HERCI: James Franco, Jonah Hill, Seth Rogen, Jay Baruchel, Danny McBride, Craig Robinson, Michael Cera, Emma Watsonová, Mindy Kalingová, David Krumholtz, Christopher Mintz-Plasse, Rihanna, Paul Rudd, Channing Tatum; Backstreet Boys.

Kámošská komedie s prvky parodie Apokalypsa v Hollywoodu je režijním debutem herce a scenáristy Setha Rogena a scenáristy a producenta Evana Goldberga. Vychází z podobného principu jako náš Polski film (2012; r. Marek Najbrt): populární hollywoodští herci představují zdánlivě sami sebe v divokém příběhu, v němž se šest z nich ocitá v domě Jamese Franca, zatímco venku běsní živly a všežravá monstra. Kromě akcí je snímek postaven na notně vulgárních dialozích a rádobykomických situacích. Hrubozrnný humor zdaleka překračuje hranice vkusu a mění se v nechutnou, samoúčelnou a „samožernou“ zábavu. -tbk-

OBSAH: Do Hollywoodu přijede za Sethem Rogenem jeho kamarád Jay Baruchel. Hned se oba zhulí a vyrazí na divoký mejdan do vily Jamese Franca, kde řádí rozjařená společnost. – Kamarádi jdou později pro cigarety a jsou svědky začínající apokalypsy. Kolem nich se vše hroutí a někteří lidé jsou ve sloupu modrého světla vytahováni do nebe. Oba se vrátí zpět, ale nikdo jim nevěří. Vzápětí však otřesy vyženou z domu většinu hostů, kteří venku podlehnou zkáze. Ve vile nakonec kromě majitele, Setha a Jaye zůstanou ještě Jonah Hill a Craig Robinson. Později se objeví i Danny McBride, který v opilosti všechno zaspal. – Partička se v domě opevní a dohaduje se mezi sebou. Později ji nakrátko vyruší Emma Watsonová, která se dovnitř probije sekerou, ale brzy dotčeně odejde. – Dům opustí i uražený Danny. Dovnitř se dobývají různá monstra. Jedno z nich se v noci zmocní Jonaha. Ostatní chtějí z nešťastníka vymítat ďábla, ale to se jim nepodaří. Kamarádi pochopí, že zachráněni budou jenom ti dobří. Začnou se podle toho chovat. – Vila hoří a Jonah se stane obětí ohně. Přátelé se na útěku setkají s Dannym, z nějž je teď vůdce kanibalů. Ti se vrhnou na Jamese. Nakonec se Jay a Seth dostanou do nebe, kde se přivítají s Craigem, který sem byl vytažen před nimi. V nebi je ještě lepší mejdan než u Jamese. Dokonce tu zpívají Backstreet Boys.

-tbk-