(Ne)zadaní

barevný, romantická komedie, 15 přístupnost, 1:2,35, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 95 min.

Původní název: That Awkward Moment. Země původu: USA. Výrobce: Treehouse Pictures. Ve spolupráci s Aversano Films, What If It Barks Films, Ninjas Runnin’ Wild Productions, Virgin Produced. Pro Focus Features. Rok výroby: 2014. Premiéra: 27.3.2014. Monopol: Blue Sky Film. Mluveno: anglicky (české titulky). – Když sex zamíchá kartami.

AUTOŘI: Scénář: Tom Gormican. Režie: Tom Gormican. Kamera: Brandon Trost. Hudba: David Torn. Hudební supervize: Laura Katzová. Různé skladby a písně. Výprava: Ethan Tobman. Kostýmy: Anna Bingemannová. Střih: Shawn Paper, Greg Tillman. Zvuk: (design) Trevor Gates; Jack Hutson. Vizuální efekty: Post Mango. Koordinátor kaskadérů: Manny Siverio. Výkonní producenti: Peter Schlessel, Lia Bumanová, Zac Efron, Jason Barrett, Michael Simkin, James Gibb, Darren Blumenthal, Manu Gargi, John Friedberg. Producenti: Kevin Turen, Andrew O’Connor, Scott Aversano, Justin Nappi. Koproducenti: Ray Marshall, Andrew Fierberg. České titulky: Jana a Jiří Štefflovi (Filmprint Digital).

HERCI: Zac Efron (Jason), Miles Teller (Daniel), Michael B. Jordan (Mikey), Imogen Pootsová (Ellie), Mackenzie Davisová (Chelsea), Jessica Lucasová (Vera), Addison Timlinová (Alana), Josh Pais (Fred), Evelina Turenová (Sophie), Lola Glaudiniová (Sharon), John Rothman, Barbara Garricková (Chelseini rodiče), Tina Benkoová, Joseph Adams (Elliini rodiče), Alysia Reinerová (Amanda), Kate Simsesová (brýlatá dívka).

Ve snímku scenáristy a režiséra Toma Gormicana (Ne)zadaní pracují svobodní skoro třicátníci Jason a Daniel jako výtvarníci knižních přebalů a jejich kamarád Mikey je ženatý lékař. Když Mikeyho manželka Vera požádá o rozvod, slíbí si trojice pouze nezávazné vztahy s druhým pohlavím a pařby. Při prvním flámu dojde i na viagru. Jako naschvál se Jason vzápětí seznámí s roztomilou a chytrou Ellií, Daniel se sblíží s dávnou kamarádkou Chelseou a Mikey se snaží získat zpět Veru. Ani jeden nepřizná, že porušil slib, ale pravda a láska nakonec vyjdou najevo… -(Ne)zadaní jsou průměrnou a předvídatelnou kámošskou komedií, ale děj se tentokrát obejde bez vulgarit a nechutností i bez přemíry trapasů.                       -kat-

TOM GORMICAN absolvoval Brownovu univerzitu v Providence, Rhode Island. Působil mj. v newyorské produkční společnosti GreeneStreet Films. Jako koproducent se podílel na epizodovém snímku třinácti režisérů Mládeži nepřístupno (2013, Movie 43) a s pomocí Zaca Efrona samostatně debutoval jako scenárista a režisér kámošské komedie (Ne)zadaní (2014, That Awkward Moment; + herec).  -tbk-