Nekonečná láska

barevný, milostný příběh, adaptace, 12 nevhodný pro děti, 1:2,35, 2-D, (Dolby Digital/DTS/SDDS), dlouhý – 105 min.

Původní název: Endless Love. Země původu: USA, Japonsko. Výrobce: Bluegrass Films, Fake Empire. Pro Universal Pictures. Ve spolupráci s Dentsu, Fuji Television. Rok výroby: 2014. Premiéra: 24.4.2014. Monopol: CinemArt (do 24.4.2017). Mluveno: anglicky (české titulky). – Rozluč se s nevinností.

AUTOŘI: Námět: Scott Spencer – román Endless Love (1979, Nekonečná láska). Scénář: Shana Festeová, Joshua Safran. Režie: Shana Festeová. II. režie: Steven Ritzi. Kamera: Andrew Dunn. Hudba: Christophe Beck. Hudební supervize: Randall Poster. Různé skladby a písně. Výprava: Clay Griffith. Kostýmy: Stacey Battatová. Střih: Maryann Brandonová. Zvuk: Mary Ellisová. Vizuální efekty: (supervize) Eric Robinson; Mr. X. Koordinátoři kaskadérů: Steven Ritzi, Randy James Beckman. Výkonní producenti: J. Miles Dale, Tracy Falcoová. Producenti: Scott Stuber, Pamela Abdyová, Josh Schwartz, Stephanie Savageová. České titulky: Natálie Nádassy (Filmprint Digital).

HERCI: Alex Pettyfer (David Elliot), Gabriella Wildeová (Jade Butterfieldová), Bruce Greenwood (Hugh Butterfield), Joely Richardsonová (Anne Butterfieldová), Robert Patrick (Harry Elliot), Rhys Wakefield (Keith Butterfield), Anna Engerová (Sabine), Emma Rigbyová (Jenny), Dayo Okeniyi (Mace).

Milostná romance Nekonečná láska režisérky Shany Festeové o vzplanutí sedmnáctileté Jade a jejího o rok staršího spolužáka Davida podle románu Scotta Spencera je zároveň remakem stejnojmenného snímku Franca Zeffirelliho s Brooke Shieldsovou a Martinem Hewittem v hlavních rolích. – Dívka z bohaté rodiny Jade, poznamenané úmrtím nejstaršího syna, se nebaví se spolužáky a tvrdě dře, aby se dostala na vytouženou medicínu. Náhodné setkání s lehkomyslným Davem, který ji potají miluje a je jejím opakem, jí pomůže zbavit se traumatu z bratrovy smrti, začít žít a hlavně se poprvé zamilovat. Její otec Hugh, obratný manipulátor a rodinný uzurpátor, se bezohledně snaží zamilovaný pár rozdělit a mladíka, který není tak docela bezúhonný, zdiskreditovat. Empatická matka Anne a dívčin bratr Keith ji naopak ve vztahu podpoří. – Podle slov producenta Joshe Schwartze bylo záměrem natočit moderní love story, která bude reálná, výsledkem je však sladkobolný příběh plný klišé, který má blízko ke kýči. -kat-

SHANA FESTEOVÁ (nar. 28.8.1976, Los Angeles) vystudovala scenáristiku na Kalifornské univerzitě (UCLA) a na Texaské univerzitě v Austinu (2003). Absolvovala také pokročilé kurzy Amerického filmového institutu (AFI) a pracovala jako asistentka v umělecké agentuře CAA, což jí pomohlo v získání užitečných kontaktů, stejně jako hlídání dětí známých hollywoodských osobností. Debutovala rodinným dramatem Dar, jež mj. soutěžilo na festivalu Sundance a slavnostně zahajovalo MFF v Karlových Varech 2009. Dalšími snímky se však zařadila do hollywoodského mainstreamu. – Filmografie (režie, není-li uvedeno jinak): kr. f. o vztahu starší ženy a teenagera Jonah (2004; r. Adam Penn; sc., prod.) s Lindou Hamiltonovou, příběh manželů, kteří při autonehodě ztratí staršího ze svých synů a přijmou do rodiny jeho těhotnou přítelkyni, The Greatest (2008, Dar; + sc. – V) s Piercem Brosnanem, Susan Sarandonovou a Carey Mulliganovou, romanticky laděný film o někdejší countryové hvězdě, která se s pomocí začínajícího autora snaží o comeback, Country Strong (2010, Síla country; + sc. – V) s Gwyneth Paltrowovou a Garrettem Hedlundem, milostná romance dvou maturantů podle románu Scotta Spencera Nekonečná láska (2014, Endless Love; + spol. sc.), zfilmovaného už v roce 1981 Francem Zeffirellim, drama ženy s degenerativním onemocněním a její mladé opatrovnice You’re Not You (2014, Ty nejsi ty; r. George C. Wolfe; spol. sc.) s Hilary Swankovou a Emmy Rossumovou. -mim-