Zpátky do ringu

barevný, boxerský, psychologický, hořká komedie, přístupný, 2-D, Dolby Digital/Datasat, dlouhý – 114 min.

Původní název: Grudge Match. Země původu: USA. Výrobce: Bill Gerber, Callahan Filmworks. Rok výroby: 2013. Premiéra: 9.1.2014. Monopol: Warner Bros. ČR. Mluveno: anglicky (české titulky). – Třicet let trvající rivalita.

AUTOŘI: Námět: Tim Kelleher. Scénář: Tim Kelleher, Rodney Rothman. Režie: Peter Segal. Kamera: Dean Semler. Hudba: Trevor Rabin. Hudební supervize: Steven Baker, Jojo Villanueva. Různé skladby a písně. Výprava: Wynn Thomas. Kostýmy: Mary Vogtová. Střih: William Kerr. Zvuk: Paul Ledford. Vizuální efekty: (supervize) Bruce Jones, Everett Burrell; Lola VFX, Dumonde, Method Studios. Zvláštní efekty: (koordinátor) John Baker. Koordinátoři kaskadérů: Kevin Scott, Monty L. Simons. Výkonní producenti: Jane Rosenthalová, Kevin King-Templeton. Producenti: Bill Gerber, Mark Steven Johnson, Michael Ewing, Peter Segal, Ravi Mehta. Koproducent: Bob Dohrmann. České titulky: Petr Štádler (SDI Media).

HERCI: Sylvester Stallone (Henry Razor Sharp), Robert De Niro (Billy Kid McDonnen), Kevin Hart (Dante Slate Jr.), Alan Arkin (Louis Conlon), Kim Basingerová (Sally), Jon Bernthal (B.J.), Camden Gray (Trey), LL Cool J (Frankie Brite), Joey Coco Diaz (Mikey), Barry Primus (barman Joey), Jim Lampley, Mike Tyson, Evander Holyfield.

Ve snímku Petera Segala Zpátky do ringu, kombinujícím hořkou komedii s psychologickými prvky a se sportovní tematikou, se setkávají dvě hollywoodské hvězdy, jejichž kariéra je spjatá s boxem na plátně. Robert De Niro se proslavil jako titulní představitel v životopisném snímku o boxeru Jakeu La Mottovi Zuřící býk a Sylvester Stallone zase v sérii snímků o outsiderském boxerovi Rockym Balboovi. – V tradičním příběhu se po třiceti letech chystají v ringu vyřešit dávný spor bývalí boxeři Henry Razor Sharp a Billy Kid McDonnen. Příčinou jejich dlouholeté nenávisti byl vztah k atraktivní Sally, která chodila s Razorem, ale náhodou se vyspala s Kidem, jemuž teď oznámí, že s ním má dospělého syna. V rozhodujícím utkání zvítězí Razor, ale dávné antipatie jsou zapomenuty a z mužů se stanou přátelé. Děj se odehrává v Pittsburghu, natáčelo se ovšem v New Orleansu.                                                  -tbk-

PETER SEGAL (nar. 1962, New York) je jedním ze čtyř dětí bývalé anglické modelky Brendy Kennedy-Smithové a marketingového manažera Morta Segala, který pracoval pro hollywoodská studia. Absolvoval filmovou a televizní fakultu Jihokalifornské univerzity (USC). Kariéru začínal v HBO, kde se prosadil jako scenárista, režisér a producent tří komediálních speciálů Toma Arnolda, nazvaných The Naked Truth (1991-93, Nahá pravda). Také se režijně podílel na hercově sitcomu The Jackie Thomas Show (1992-93) a později byl jedním z tvůrců a výkonných producentů sitcomu o životě na typickém předměstí Hidden Hills (2002-2003). Ve filmu se uvedl třetím dílem populární série Bláznivá střela a brzy se stal vyhledávaným specialistou na veseloherní žánr. Natočil řadu filmů s Adamem Sandlerem; největší divácký ohlas měl Kurs sebeovládání. Mladší sestra Karen Segalová je střihačkou a režisérkou TV dokumentů. – Filmografie (režie, není-li uvedeno jinak): závěrečný díl kriminální trilogie Bláznivá střela 33 1/3: Poslední trapas (1994, Naked Gun 33 1/3: The Final Insult; + spol. píseň, herec) s Lesliem Nielsenem v roli nešikovného policejního poručíka, veselohra o přihlouplém mladíkovi, jenž zachrání zděděnou továrnu, Tommy Boy (1995, Tommy Boy) s Chrisem Farleym, komedie o bývalých prezidentech, kteří se stanou terčem politické konspirace, My Fellow Americans (1996, Mí drazí Američané; + spol. píseň, herec – V) s Jackem Lemmonem a Jamesem Garnerem, pokračování převlekové komedie Zamilovaný profesor 2 (2000, Nutty Professor II: The Klumps; + herec) s Eddiem Murphym, komedie o zamindrákovaném mladíkovi a jeho podivínském psychiatrovi Kurs sebeovládání (2003, Anger Management) s Adamem Sandlerem a Jackem Nicholsonem, romantická komedie 50x a stále poprvé (2004, 50 First Dates) s Adamem Sandlerem a Drew Barrymoreovou, remake vězeňského dramatu The Longest Yard (2005, Trestná lavice – V) se Sandlerem v úloze fotbalové hvězdy, která za mřížemi připraví tým pro utkání s dozorci, akční komedie, inspirovaná populárním TV seriálem, Dostaňte agenta Smarta (2008, Get Smart; + spol. prod.) se Stevem Carellem a Anne Hathawayovou, neprodané pilotní snímky In Security (TV-2010, V bezpečí; + spol. sc., spol. prod.) a Prodigy Bully (TV-2012, Tyranský génius; + spol. prod.), komedie o někdejších boxerských šampionech Zpátky do ringu (2013, Grudge Match; + spol. prod.) se Sylvesterem Stallonem a Robertem De Nirem. -mim-