Let’s Dance All In

barevný, romantický, taneční, 12 nevhodný pro děti, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 112 min.

Původní název: Step Up All In. Země původu: USA. Výrobce: Offspring Entertainment. Pro Summit Entertainment. Rok výroby: 2014. Premiéra: 28.8.2014. Monopol: Bontonfilm. Mluveno: anglicky (české titulky). – Všechno nebo nic.

AUTOŘI: Námět: Duane Adler – postavy. Scénář: John Swetnam. Režie: Trish Sieová. Kamera: Brian Pearson. Hudba: Jeff Cardoni. Hudební supervize: Buck Damon. Různé skladby a písně. Výprava: Devorah Herbertová. Kostýmy: Soyon Anová. Střih: Niven Howie. Zvuk: Kelly Zombor. Choreografie: Jamal Sims, Christopher Scott, Dondraico Johnson. Vizuální efekty: (supervize) Andrew Karr; Atmosphere Visual Effects. Zvláštní efekty: (koordinátor) Tony Lazarowich. Koordinátor kaskadérů: Owen Walstrom. Výkonní producenti: Jon M. Chu, David Nicksay, Scott Speer, Matthew Smith, Bob Hayward, David Garrett, Meredith Miltonová. Producenti: Adam Shankman, Jennifer Gibgotová, Patrick Wachsberger, Erik Feig. České titulky: Petr Fantys (Filmprint Digital).

HERCI: Ryan Guzman (Sean), Briana Eviganová (Andie), Stephen Twitch Boss (Jason), Misha Gabriel (Eddy), Izabella Mikoová (Alexxa Brava), Alyson Stonerová (Camille), Adam Sevani (Moose), Stephen Stev-o Jones (Jasper), David Kid David Shreibman (Chad), Mari Kodaová (Jenny Kido), Facundo Lombar, Martín Lombar (dvojčata), Parris Goebelová (Violet), Alyson Stonerová (Camille), Karin Konovalová (Ana), Frank Crudele (Boris), Jay Brazeau (pan McGowan), Elizabeth Weinsteinová (castingová agentka).

Taneční snímek Lets Dance All In je prvním celovečerním filmem bývalé tanečnice a choreografky Trish Sieové, ale také už pátým pokračováním volné série Lets Dance (2006, Step Up; r. Anne Fletcherová), Let’s Dance 2 Street Dance (2008; Step Up 2 the Streets; r. Jon M. Chu), Let’s Dance 3D (2010, Step Up 3D; r. Jon M. Chu) a Let’s Dance: Revolution (2012, Step Up Revolution; r. Scott Speer). Navazuje na „čtyřku“ a sejde se v něm několik protagonistů z různých dílů. – Lídři miamské taneční skupiny Gang Sean a Eddy se kamarádí od dětství. Jejich skupina v Los Angeles marně tráví čas na konkurzech. Zatímco Eddy a ostatní se rozhodnou odjet domů, Sean najde práci jako údržbář v taneční škole prarodičů kamaráda Moose. Ten je skvělým tanečníkem, ale pracuje jako inženýr. Sean se chce zúčastnit taneční soutěže Vortex, jejíž vítěz získá angažmá v Las Vegas. Se zdráhajícím se Moosem založí skupinu LMNTRIX z nadšenců, kteří už rezignovali na profesionální dráhu. Pod vedením Seana a Andie, kterou oslovili jako první, skupina postoupí do finále ve Vegas. Tam v battlu vyřadí původní Gang a čeká je finále s favorizovanými Temnými rytíři. Sean se náhodou dozví, že Vortex je cinknutý. Gang a LMNTRIX tedy spojí síly a porazí Temné rytíře. Sean pochopí, že miluje Andii. – Sladkobolný příběh o posedlosti tancem, s povrchním moralizováním a s odkazy na minulé díly je záminkou pro obdivuhodné taneční scény, jejichž těžiště tentokrát spočívá více v nápaditých choreografiích na jevišti v Caesars Palace než v pouličních battlech. -kat-

TRISH SIEOVÁ (vl. jm. Patricia Kulash, nar. 1972, Washington D.C.), vystudovala hudbu na Pensylvánské univerzitě ve Filadelfii a působila jako profesionální tanečnice a choreografka. V roce 2006 natočila s bratrem Damianem Kulashem svůj první oficiální hudební klip Here It Goes Again pro jeho rockovou kapelu OK Go, za nějž získali cenu Grammy. Následovaly další uznávané hudební klipy a oceňované reklamní spoty (Levi’s, Häagen-Dazs, Sony, Old Navy ad.). Po režii krátkého filmu Not Alone (2013, Nejsem sama) debutovala celovečerním tanečním snímkem Let’s Dance All In (2014, Step Up All In), jenž je pátou částí volné série Lets Dance… Spolupracuje s taneční skupinou Pilobolus a podílí se na činnosti nadace pro podporu taneční výchovy ve Spojených státech Dizzy Feet Foundation. -tbk-