Hurá do pravěku!

barevný, animovaný, rodinný, dobrodružný, komedie, přístupný, 1:1,85, 3-D, Dolby Digital/Datasat, dlouhý – 82 min.

Původní název: Dino Time. Země původu: USA, Jižní Korea. Výrobce: Toiion, Myriad Pictures. Pro CJ Entertainment. Rok výroby: 2012. Premiéra: 15.5.2014. Monopol: Intersonic. Mluveno: česky (dabováno). – Dino párty začíná!!!

AUTOŘI: Scénář: Adam Beechen, Jae Woo Park, Zack Rosenblatt, James Greco. Režie: John Kafka, Yoon Suk Choi. Hudba: Stephen Barton. Hudební supervize: Lindsay Fellows. Různé skladby a písně. Střih: David B. Baron. Zvuk: (design) Stephen P. Robinson. Storyboard: Dominique Monfery. Animace: (supervize) Kunwoo Lee. Vedoucí animátor: Dominique Monfery. Výkonný producent: Sharath Sury. Producenti: Joon B. Heo, Jae Y. Moh, Jae Woo Park, Robert Abramoff, David K. Lovegren. České dialogy: Jana Dotlačilová. Režie české verze: Alice Hurychová (LS Production Dabing).

V českém znění mluví: Andrea Elsnerová (Tyra), Tereza Bebarová (Sue), Jiří Krejčí (Sarco), Jan Szymik (Surly), Michal Holán (Výhybka), Jakub Nemčok (Ernie), Jindřich Žampa (Max), Klára Nováková (Julia). – V původním znění mluví: (uvádíme pro úplnost) Melanie Griffithová (Tyra), Jane Lynchová (Sue), William Baldwin (Sarco), Stephen Baldwin (Surly), Rob Schneider (Dodger).

Koprodukční dobrodružný animovaný 3-D snímek Hurá do pravěku! režisérů Johna Kafky a Yoona Suka Choie vypráví o trojici nezbedných dětí. Dvanáctiletí Max a Ernie jsou kamarádi, jimž znepříjemňuje život Ernieho mladší sestra Julie; fotí je mobilem a žaluje mamince Sue. Maxův otec, doktor Santiago, je vynálezce. Jednou trojice omylem spustí jeho dosud nefungující stroj času a dostane se do doby, kdy Zemi obývali dinosauři, rovnou do hnízda s vejci Tyry, samice tyrannosaura rexe. Ta je naštěstí považuje za první vylíhnutá mláďata. O její „potomky“ však mají zájem zlí ještěři Sarco a Surly. Situaci komplikuje to, že jedno z vajec se souhrou náhod dostalo do garáže Maxova otce, kde se z něho vyklube malý tyrannosaurus a na čas uteče, než ho Sue s doktorem nalákají na hamburger. Pak se jim podaří zprovoznit narychlo vyrobený stroj času, dopravit malého praještěra do minulosti, svést tam spolu s dětmi a s Tyrou vítězný boj se Sarcem a Surlym a vrátit se v pořádku domů.