Dům kouzel

barevný, animovaný, rodinný, dobrodružný, přístupný, 1:1,85, 2-D, 3-D, Dolby Digital, dlouhý – 86 min.

Původní názvy: House of Magic. Le manoir magique. Země původu: Belgie, Francie. Výrobce: nWave Pictures. Ve spolupráci s Anton Capital Entertainment, uFilm. Pro StudioCanal. Rok výroby: 2013. Premiéra: 9.10.2014. Monopol: Mirius Film Distribution. Mluveno: česky (dabováno). – Od tvůrců animovaných hitů Cesta na Měsíc 3D a Sammyho dobrodružství 2.

AUTOŘI: Námět: Ben Stassen. Scénář: James Flynn, Domonic Paris, Ben Stassen. Režie: Ben Stassen, Jérémie Degruson. Hudba: Ramin Djawadi. Různé skladby a písně. Výprava: Jérémie Degruson. Střih: neuveden. Zvuk: Yves Renard, Pierre Lele Lebecque. Vizuální efekty: (supervize) Yannick Lasfas. Supervize animace: Dirk de Loose. Výkonní producenti: Olivier Courson, Eric Dillens. Producenti: Ben Stassen, Caroline Van Iseghemová. České dialogy a režie české verze: Eva Spoustová (Studio Virtual).

HLASY: Mikuláš Převrátil (Bouřka), Vojtěch Hájek (synovec Daniel), Dalimil Klapka (Lawrence), Nikola Votočková (Maggie), Martin Zahálka (Jack), Zbyšek Pantůček (Kiki), Zuzana Skalická (sestra Baxterová).

Hrdinou dobrodružného pohádkového příběhu Dům kouzel režisérů Bena Stassena a Jérémieho Degrusona je zrzavý kocourek Bouřka, který najde útočiště v domě starého kouzelníka Lawrence, kde žijí další zvířátka i oživlé hračky. Na rozdíl od laskavého starého pána nejsou někteří ze starousedlíků příchodem nového přírůstku nadšeni. Králík Jack a myška Maggie by Bouřku nejraději vyštvali. Vše se změní, když se kouzelník ocitne v nemocnici a dům chce prodat jeho chamtivý synovec. Zvířátka i hračky se pod vedením Bouřky spojí a zmobilizují své síly, aby nekalé akci zabránily, což se u každého potencionálního kupce podaří. Vše dobře dopadne a Lawrence se vrátí a opět vystupuje… – Ve filmu je padesát různých postav a postaviček a každá z nich je nakreslena ručně. Samotný příběh nezapře inspiraci snímky mj. Sám doma (1990, Home Alone; r. Chris Columbus) či Toy Story – Příběh hraček (1995, Toy Story; r. John Lasseter).