Archivář* ka pro práci s filmovým materiálem

Oddělení filmových sbírek pečuje o cenné filmové materiály ze sbírky NFA. V současné době pečujeme o více než 150 milionů metrů filmových materiálů. Provádíme akvizice, periodické kontroly, katalogizace a skartace. Podílíme se též na procesech restaurování nebo virážování. Pracujeme zejména ve filmových depozitářích a specializovaných střižnách.  Nyní hledáme kolegu nebo kolegyni do týmu na pracoviště v okrese Benešov. Jste manuálně zruční, pečliví a zodpovědní? Pojďte s námi pečovat o české filmové dědictví! Práci s filmovým materiálem vás naučíme.

nástup únor 2022 nebo dle dohody, úvazek 0,5

náplň práce

  • práce ve střižně na převíjecím stole
  • zpracovávání nových přírůstků, revize a kontrola stavu materiálu, opravy, spojování dílů (ruční lepení)
  • ověřování údajů o materiálu, jeho měření, vypisování úvodních titulků a mezititulků
  • práce s materiálem na různých filmových podložkách (nitrát, acetát a polyester)

očekáváme

  • manuální zručnost a pečlivost
  • zodpovědnost
  • schopnost a ochotu učit se nové věci
  • základní ovládání  PC
  • zájem o dlouhodobou spolupráci

nabízíme

  • 10.000 – 15.000 Kč hrubého při 0,5 úvazku dle vzdělání a praxe (7. platová třída plus osobní ohodnocení)
  • služební telefon ✩ stravenkový paušál 1600 Kč/měsíc při každodenní docházce ✩ volný vstup do kina Ponrepo a do dalších kulturních institucí ✩ příspěvek na sportovní/kulturní aktivity, na péči o zdraví, dovolenou nebo sociální připojištění ✩ sleva na publikace ✩ rekreační středisko NFA
  • pět týdnů dovolené a pět sick-days ročně, plná podpora a zaučení a ohled na individuální potřeby zaměstnanců

průběh výběrového řízení

  • do 31. 1. 2023 zasílejte životopisy a motivační dopisy na email katerina.urbanova@nfa.cz
  • vybraní uchazeči budou pozváni k osobním pohovorům