Program

Today (Change)
 • Su 24/03

  Mirai no Mirai

  Directed by → Mamoru Hosoda
  Czech title → Mirai, dívka budoucnosti
  Japonsko 2018 / český dabing / 100 min. / DCP

  Jaké to je, když se vám narodí sourozenec, který strhává pozornost rodičů, již jste dosud měli sami pro sebe? A jak se s tím vyrovnat? Hlavní hrdina snímku Mirai, čtyřletý chlapec, se ve chvílích největšího zoufalství ocitá v kouzelné zahradě, kde může cestovat časem a za doprovodu své mladší sestry potkávat příbuzné z různých dob.


  The Dreamers

  Directed by → Bernardo Bertolucci
  Czech title → Snílci
  Velká Británie – Francie – Itálie 2003 / CZT, ENG / 108 min. / HD
  Cast → Michael Pitt, Eva Greenová, Louis Garrel

  Po více než třiceti letech se tvůrce Konformisty a Posledního tanga v Paříži vrátil do francouzské metropole a realizoval tu další komorní, eroticky laděný příběh Snílci, vzpomínku na pařížské události roku 1968.

  In Paris, American student Matthew (Michael Pitt) meets a brother (Louis Garrel) and sister (Eva Green), with whom he shares a passion for film. When their parents leave for the country, he moves in with them and finds out their relationship surpasses the boundaries of ordinary sibling affection. Bernardo Bertolucci's film is a story about free love set against the backdrop of student riots in 1968.


  Problémy prvního světa

  Directed by → E. Keidan – J. Hecht – J. Felcman – A. Kopecká
  ČR – Izrael 2019 / English friendly / 68 min. / HD

  Starosti života v bohaté, průmyslově rozvinuté společnosti, nad kterými by obyvatelé třetího světa jen obraceli oči v sloup.

  First world problems. Problems from living in a wealthy, industrialized nation that third worlders would probably roll their eyes at. A film version. A collection of four short films: Sometimes It Is Just a River, Consultation on the Last Day of the Examination Period, Mt. Human, A Wish and a Half.

 • Program for the whole month – March 2019