Program

Today (Change)
 • Su 19/01

  Missing Link

  Directed by → Chris Butler
  Czech title → Hledá se Yetti
  USA 2019 / český dabing / 95 min. / DCP / 6+

  Sir Lionel Frost je chrabrý a energický dobrodruh, který se považuje za předního odborníka na mýty a příšery. Ovšem nikdo jiný jeho objevům nevěří. Aby svůj názor obhájil, vydává se na americký severozápad objevit Yettiho, chybějící vývojový článek mezi opicí a člověkem.
  Pan Článek – lehce bláznivý, překvapivě bystrý a citlivý tvor, který představuje posledního jedince svého druhu, čelí osamělosti a věří, že Sir Lionel je jediným mužem, který mu může pomoci.


  Boccaccio 70

  Directed by → Mario Monicelli – Federico Fellini – Luchino Visconti – Vittorio De Sica
  Czech title → Boccaccio
  Itálie – Francie 1961 / CZT / 190 min. / 35 mm
  Cast → Marisa Solinasová, Anita Ekbergová, Romy Schneiderová, Sophia Lorenová

  Na základě námětu Cesara Zavattiniho, jenž se v Boccacciově stylu zamyslel nad rozmanitými podobami a peripetiemi lásky, vznikly čtyři filmové epizody, jejichž režie se ujali čtyři slavní italští režiséři. Mario Monicelli vypráví v povídce Renzo a Luciana o mladých milencích z průmyslového severu, jejichž lásku podrobují tvrdých zkouškám normy továrního pracovního režimu. V Pokušení doktora Antonia líčí Federico Fellini (mezi Sladkým životem a Osm a půl, tedy v „nejlepší formě“) trudný osud zkostnatělého moralisty, který se nedokáže vyrovnat se zhmotnělým atakem jedné plakátové reklamy. Povídku Loterie natočil Vittorio De Sica a situoval ji na venkovský výroční trh, kde se hlavní výhrou v tajné loterii stane místní kráska. Viscontiho povídka Práce vypráví o roztržce mladého šlechtického páru kvůli manželově ponižující nevěře. O natáčení této části se traduje, že režisér trval na tom, aby veškeré nákladné rekvizity byly pravé. A tak ještě dnes můžeme obdivovat Romy Schneiderovou v těch nejkrásnějších módních kreacích proslulé značky Chanel (Coco Chanel byla možná nejdůležitější ženou ve Viscontiho osobním životě). Visconti tentokrát nenatočil žádnou hříčku ve stylu staršího povídkového snímku My ženy, ale vážný, téměř hodinový film uvnitř filmu, inspirovaný prostředím, v němž byl od narození doma.

 • Program for the whole month – January 2020