Milenka / Maîtresse

Barbet Schroeder, 1976

Promítáme v Ponrepu

Neděle 1. 10. 2023 19:30 DCP Více o projekci Koupit lístek
Podtitulky české

Půvabný milostný příběh o nezakomplexovaném mladíkovi (Gérard Depardieu) objevujícím pařížský život, jenž se zamiluje do okouzlující profesionální dominy, specializující se na bondáž a sado-masochismus (Bulle Ogierová). Společně prožijí řadu pěkných a obohacujících chvil.

Zkopírovat odkaz

Anotace

Příběh o profesionální domině, tedy prostitutce, která se specializuje na bondáž a sado-masochismus, zasazený do prostředí Paříže.
Když se zloděj Olivier vloupe do domu, který má být prázdný, přistihne jej majitelka Ariane – profesionální domina. Olivier se do ní proti všem očekáváním zamiluje, pravidelně se do domu vrací a nechává se unášet románkem, který vzkvétá i přes Arianino povolání. Olivier se s její prací blíže seznamuje a občas se dokonce i zapojí. Když však zjistí, že Ariane má syna, pokouší se ji „napravit“ ve snaze ukázat jí možnost lepšího života.

Read more

Filmografické údaje

O filmu

Rok výroby 1976
Země Francie
Minutáž 112 min
Režie Barbet Schroeder
Hrají Gérard Depardieu, Bulle Ogierová, Roland Bertin, André Rouyer