Ponrepo dětem

Vstupenky můžete nakupovat na pokladně kina Ponrepo či online.

Najdete nás i na Facebooku.

Všechna videa z animačních dílen Ponrepa dětem najdete v našem archivu.

26.1. / 15:00
Studentská animace pro děti
pásmo krátkých filmů / HD / výtvarná dílna / 3+

Každoročně vznikají desítky krátkých animovaných filmů, které pro dětské publikum vytvořili studenti filmových škol. Na konec ledna jsme vybrali šestici děl od mladých talentovaných tvůrců z FAMU a UTB Zlín. Zvolenými snímky studenti stvrzují nejen svůj cit pro filmové řemeslo a výrazné autorství, ale zejména jimi dokazují, že v hloubi duše jsou stále ještě dětmi. Po projekci bude tradičně následovat výtvarná dílna.

 • Co medvědi rádi / r. Veronika Zacharová / ČR 2014 / 4 min.
 • Dinosauři / r. Dao Thi Thuy Linh / ČR 2013 / 5 min.
 • Tonda a Bacil / r. Kateřina Karhánková / ČR 2014 / 5 min.
 • Brumlík a Animuk / r. Jan Bohuslav / ČR 2011 / 11 min.
 • Jak Pumpot s čertem zatočil / r. František Dečman / ČR 2015 / 10 min.
 • Bažinou / r. Kryštof Ulbert / ČR 2017 / 6 min.

2.2. / 15:00
Skromní hrdinové
celovečerní film s českými titulky / 9+ /

Tři napínavé příběhy. Kanini & Kanino v režii klasika japonské animace Hiromasy Jonebajašiho vypráví o dvou krabích sourozencích, kteří se vydávají na velké podvodní dobrodružství, aby našli svého otce. Povídka Život neprohrává (r. Jošiuki Momose) pojednává o osmiletém Šunovi, jenž se musí vypořádat s životu nebezpečnou alergií na vejce. Hrdina v povídce Neviditelný (r. Akihiko Jamašita) zas bojuje s vlastní méněcenností a nezájmem společnosti o svou osobu.

 • Skromní hrdinové (Chiisana eiyū: Kani to tamago to tōmei ningen, Hiromasa Jonebajaši aj., Japonsko, 2018, 65 min, DCP)

9.2./ 15:00

Král Lávra
krátký film / HD / animační dílna / 6+

Loutková pohádka filmového dobrodruha Karla Zemana vznikla na motivy básně Karla Havlíčka Borovského. Film vypráví o moudrém irském králi, jenž byl mezi svými poddanými velmi oblíbený. Měl však jeden zvláštní zvyk – jednou do roka se nechal oholit a ostříhat, načež svého holiče dal ihned popravit. Jednoho dne se měl holení zhostit mladík Kukulín. Ten popravě sice nakonec unikl, avšak na oplátku musel střežit královo tajemství. Po projekci následuje animační dílna.

 • Král Lávra (Karel Zeman.,ČSR, 1950, 26 min, HD)
 • Doktorská pohádka (Eduard Hofman, ČSR, 1963, 16 min., 35 mm)

16.2. / 15:00
Bajaja
celovečerní film / HD / 9+

Loutkový film všestranně nadaného umělce a mistra animovaného filmu Jiřího Trnky pojednává o princi Bajajovi, který se po smrti své matky vydává do světa za štěstím společně se svým věrným koněm. Ten princi poradí, aby se vydával za němého sluhu, jenž umí pouze všem přitakat slovy: Ba, jaja. Jednoho dne Bajaja dorazí na hrad cizího krále, kde poznává tři princezny a do jedné z nich se zamiluje. Království však drží ve svých spárech krvelačný drak. Výpravná loutková adaptace oblíbené české pohádky Boženy Němcové vyniká poetickými obrazy a hudebními pasážemi zpívanými dětským sborem.

 • Bajaja (Jiří Trnka, ČSR, 1950, 72 min., HD)

23.2 / 15:00
Co se stalo v ZOO?
pásmo krátkých filmů / HD, 35 mm / animační dílna / 3+

Taky tak rádi chodíte do zoologické zahrady pozorovat zvířata? Jelikož v zimě mnoho z nich v opravdové zoo ještě spí, připravili jsme pro Vás alespoň pásmo animovaných filmů, které Vám život exotických zvířat přiblíží. Společně s malou holčičkou se spřátelíme s gorilou, podíváme se do Austrálie, kde s koalou prozkoumáme vombatovo podzemní bludiště, a do Afriky, abychom zjistili, jak se lidé chovají k antilopám. Navštívíme i podmořský svět, v němž mezi sebou odjakživa soupeří červené a žluté rybky. Po projekci bude následovat animační dílna s lektorkou ze sdružení Ultrafun.

 • Co se stalo v ZOO / r. Veronika Zacharová / ČR 2015 / 4 min.
 • The Aping / r. Filip Javora / ČR 2014 / 2 min.
 • Koala a vombat / r. Zuzana Brachaczková / ČR 2015 / 6 min.
 • Výjev ze života antilop / r. Edita Krausová / ČR 2004 / 4 min.
 • Leo na prázdninách / r. Jan Dudešek / ČSR 1966 / 12 min.
 • Korálková pohádka / r. Hermína Týrlová / ČSR 1968 / 9 min.