Sound Workshop

WORKSHOP: Film Sound and Music – Preservation, Restoration, Presentation
17.- 18. 10. 2019
KINO PONREPO
——————————————————————————————————————–

Odborný workshop věnovaný problematice filmového zvuku, jeho digitalizaci, restaurování a etickým a koncepčním problémům práce se zvukovými materiály. Věnovat se budeme i dílčím aspektům filmového zvuku a jeho materiálové manifestace, ať už jde o otázky spojené s filmovou hudbou, filmovými ruchy, nebo třeba o výzvy, kterým čelí zvukové archivy v digitální době.

Cílem workshopu je mimo jiné navázání dlouhodobé mezinárodní spolupráce se zvukovými odborníky a rozvíjení povědomí o problémech oboru. Samotné téma filmové hudby a filmového zvuku se v posledních letech dostává do popředí odborného i laického zájmu. Program workshopu tak přirozeně reaguje na odborné potřeby Národního filmového archivu ale i širší poptávku po zpřístupňování materiálů vážících se ke zvukové a hudební kultuře československé kinematografie.

Na workshopu vystoupí vedoucí filmové sekce norské Národní knihovny Lars Gaustad, restaurátor zvuku a odborník na dobová kina Jean-Pierre Verscheure, mistr zvuku a restaurátor Bundesarchivu Oliver Danner, profesorka Univerzity Johanna Wolfganga Goetheho ve Frankfurtu Sonia Campanini, zvukový mistr Slovenského filmového ústavu Michal Fricman, zvuková umělkyně Sara Pinheiro, kurátor hudby a zvuku Národního filmového archivu Jonáš Kucharský a další.

Ve čtvrtek 17. října naváže na workshop tematický program pro veřejnost, kde bude možnost od 18:00 zhlédnout performanci Sary Pinheiro Acousmatic Foley a ve 20:30 snímek Johany Ožvold The Sound Is Innocent.