Zraněná srdce

barevný, milostný příběh, adaptace, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2–D, zvuk – 5.1, dlouhý – 109 min.

Původní název: The Aftermath. Země původu: SRN, Velká Británie. Výrobce: Scott Free Films, Amusement Park Film, TSG Entertainment (spolupráce), Fox Searchlight Pictures (zadavatel), BBC (zadavatel – spolupráce), TSG Entertainment (spolupráce), Sirena film (produkční služby ČR), Deutscher Filmförderfonds (podpora), Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein (podpora), Státní fond kinematografie ČR (Program filmových pobídek) (podpora). Rok copyrightu: 2018. Premiéra: 28.3.2019. Mluveno: anglicky, německy (titulky).

Distribuce: CinemArt (do 28.9.2020). Lokace: SRN: Hamburk. ČR: Praha.

AUTOŘI: Režie: James Kent. Předloha: Rhidian Brook (kniha The Aftermath, 2013, česky Následky). Scénář: Anna Waterhouse /ž/, Joe Shrapnel, Rhidian Brook. Kamera: Franz Lustig. Architekt: Sonja Klaus /ž/. Návrhy kostýmů: Bojana Nikitovič /ž/. Masky: Barbara Kreuzer /ž/ (+ účesy). Střih: Beverley Mills /ž/. Zvuk: Roland Winke, Phaze UK (design zvuku). Výkonná produkce: Ridley Scott, Carlo Dusi, Beth Pattinson /ž/, Joe Oppenheimer. Producent: Jack Arbuthnott, Malte Grunert. Vizuální efekty: Sebastian Barker (supervize), John Lockwood (supervize) Automatik VFX, The Post Republic Hamburg. Zvláštní efekty: Jiří Vater (supervize), Peter Wiemker (supervize). Hudba: Martin Phipps. Použitá hudba: různé skladby a písně. Koordinátor kaskadérů: Tomáš Rydval.

Hrají: Keira Knightley /ž/ (Rachael Morganová), Alexander Skarsgård (Stefan Lubert), Jason Clarke (plukovník Lewis Morgan), Flora Li Thiemann /ž/ (Freda Lubertová), Jannik Schümann (Albert), Kate Phillips /ž/ (Susan), Martin Compston (Burnham), Fionn OShea (Barker), Tom Bell (kapitán Eliot), Halka Jeřábek Třešňáková (hospodyně), Ivan Shvedoff (plukovník Kutov), Pip Torrens (generál Brook).

České titulky: Veronika Sysalová.

Britský režisér James Kent natočil jako svůj druhý celovečerní film Zraněná srdce (překlad originálního názvu je Následky) adaptaci bestselleru velšského autora Rhidiana Brooka. – Dramatický milostný příběh se odehrává pět měsíců po 2. světové válce. – Zima 1945. Rachael přijíždí do Hamburku za manželem, plukovníkem Lewisem Morganem, který se obětavě stará o obnovu rozbombardovaného města. Před třemi lety přišli při náletech na Londýn o synka a jejich vztah je v krizi. On je zavalen prací, ona se stále trápí. Mají přidělenou honosnou vilu za městem. Lewis k Rachaelině nelibosti nechá v podkroví bydlet majitele domu, ovdovělého architekta Stefana Luberta, a jeho dospívající dceru Fredu. Němcova manželka zahynula při spojeneckém bombardování. Freda se sblíží s mladíkem Albertem ze záškodnické skupiny Heil Hitler. Rachael a Stefan se do sebe zamilují. Chystají se odjet i s Fredou z města, až muž získá potřebné doklady. Plukovník náhodou pochopí, co se děje. Když se s Rachael vracejí z večírku, zastřelí Albert omylem jeho řidiče Barkera. Na útěku se pod ním před Lewisem a Fredou proboří led a on se utopí v jezeře. Ráno milenci s Fredou odjíždějí z vily taxíkem. Rachael se však na nádraží rozhodne vrátit k zoufalému manželovi. – Snímek se natáčel i v Praze ve spolupráci s českou produkční společností Sirena film. -kat-