Pařížská blbka

barevný, komedie, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2-D, Dolby Digital, dlouhý – 82 min.

Původní název: Connasse, princesse des coeurs. Země původu: Francie, Belgie. Výrobce: LGM Cinéma, Les production de La connasse, Silex Films, Gaumont, TF1 Films Production. Koprodukce: Nexus Factory, BMP, Extérieur jour. S účastí Canal Plus, Ciné Plus, TF1, TMC. Ve spolupráci s Sofitvciné 2, La banque postale image 8. Rok výroby: 2014. Premiéra: 20.8.2015. Monopol: Indigo Film. Mluveno: francouzsky, anglicky (české titulky). – Jak uhnat prince. Borat v sukních.

AUTOŘI: Scénář: Noémie Saglioová, Éloïse Langová. Režie: Noémie Saglioová, Éloïse Langová. Kamera: Thomas Brémont. Hudba: Fred Avril. Různé skladby a písně. Kostýmy: Béatrice Langová. Střih: Sandro Lavezzi. Zvuk: David Amsalem, Serge Rouquairol, Hervé Buirette. Výkonný producent: David Giordano. Producenti: Cyril Colbeau-Justin, Jean-Baptiste Dupont, Sidonie Dumasová, Éloïse Langová, Noémie Saglioová. Koproducentky: Priscilla Bertinová, Élisa Larrièreová, Judith Noraová. České titulky: Jolana Kubíková.

HERCI: Camille Cottinová, Stéphane Bern; (hlas) Antony Hickling (princ Harry).

Komedie scenáristek a režisérek Noémie Saglioové a Éloïse Langové Pařížská blbka je natočená skrytou kamerou ve stylu řady TV pořadů, v nichž se nechtěnými protagonisty stávají nic netušící a zesměšnění lidé. Zároveň připomíná satirické snímky s populárním britským komikem Boratem (Sacha Baron Cohen), ale není tak oplzle vulgární. Obě autorky i protagonistka Camille Cottinová mají s touto metodou natáčení zkušenosti ze skečů La connasse (slovo connasse uvádějí slovníky pouze s jedním n a znamená debil, blbec či vulgárně vagina), jež od roku 2013 natáčejí pro Canal Plus; ve filmu ostatně používají i archivní záběry. V originálním názvu je narážka na tragicky zemřelou bývalou manželku prince Charlese Dianu jako na Princeznu srdcí. – Třicetiletá Camille ukazuje turistům Paříž po svém (Eiffelova věž je turistický kýč) a touží po „velkolepém údělu a bohatství“. Řešením by mohl být výhodný sňatek. Volba padne na britského prince Harryho. Camille v Londýně zkoumá, jak se princi vnutit. Absolvuje lekce etikety. Princovu expřítelkyni Cressidu ukáže pomocí inscenovaného videa na YouTube jako trapičku královnina velškorgiho (psa ukradla). Na zahájení paralympiády pod Harryho patronátem pošle princi své kalhotky s telefonním číslem. Po „vášnivé noci“ kvůli nekvalitnímu toaletnímu papíru si sňatek rozmyslí a uteče. Zahalená jenom v prostěradle s královským znakem, nabádá v Hyde Parku posluchače, aby se neprodávali pod cenou… – Provokativní snímek těží z pohotových reakcí drzé a arogantní Camille, která dává najevo odpor k charitě, invalidům a zvířatům. Ukáže se i pověstný klid ostrovanů; nedají se vyvést z míry natož vyprovokovat. Pod závěrečnými titulky se aktéři dozvědí pravdu. -kat-