Všechno, úplně všechno

barevný, melodramatický, milostný příběh, adaptace, 12 nevhodný pro děti, 1:1,85, 2–D, Dolby Digital, dlouhý – 97 min.

Původní název: Everything, Everything. Země původu: USA. Výrobce: Alloy Entertainment, Warner Bros. Pictures (zadavatel), Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (zadavatel). Rok copyrightu: 2017. Premiéra: 29.6.2017. Mluveno: anglicky (titulky). – Risknout všechno… pro lásku. Podle světového bestselleru.

Distribuce: Forum Film. Lokace: Kanada: Britská Kolumbie – Vancouver. Mexiko: Nayarit – San Francisco; Jalisco – Cabo Corrientes.

AUTOŘI: Režie: Stella Meghie /ž/. Předloha: Nicola Yoon /ž/ (kniha Everything, Everything, 2015, česky Všechno, úplně všechno, naposledy nakl. Jota, Brno 2017). Scénář: J. Mills Goodloe. Kamera: Igor Jadue-Lillo. Architekt: Charisse Cardenas /ž/. Výtvarník: Gareth Smith (návrhy titulků). Návrhy kostýmů: Avery Plewes /ž/. Masky: Andrea Manchur /ž/. Střih: Nancy Richardson /ž/. Zvuk: Ian Tarasoff, Greg Orloff. Výkonná produkce: Victor Ho. Producent: Leslie Morgenstein, Elysa Dutton /ž/. Vizuální efekty: Sandbox F/X, Zoic Studios, Park Road VFX. Hudba: Ludwig Göransson. Použitá hudba: různé skladby a písně. Hudební dramaturgie: Kier Lehman (hudební supervize). Koordinátor kaskadérů: Jacob Rupp.

Hrají: Amandla Stenberg /ž/ (Maddy Whittierová), Nick Robinson (Olly Bright), Anika Noni Rose /ž/ (Pauline Whittierová, Maddyina matka), Ana de la Reguera /ž/ (pečovatelka Carla), Taylor Hickson /ž/ (Kayra), Danube R. Hermosillo /ž/ (Carlina dcera Rosa), Dan Payne (Ollyho otec Joe), Farryn VanHumbeck /ž/ (Ollyho sestra Ruby), Marion Eisman /ž/ (sestra Janet), Françoise Yip /ž/ (dr. Francisová).

České titulky: Helena Čížková.

Další melodramatický milostný příběh pro teenagery Všechno, úplně všechno natočila kanadská černošská režisérka Stella Meghieová jako svůj druhý film, přičemž vycházela z bestselleru afroamerické spisovatelky Nicoly Yoonové. Do hlavní role obsadila půvabnou a talentovanou herečku Amandlu Stenbergovou (nar. 1998), která má černošské a dánské kořeny. V komorní love story se opakuje motiv lásky s překážkou, jíž je vážná nemoc. – Osmnáctiletá Maddy (Madeline) tráví téměř celý svůj život uzavřená v luxusním domě na předměstí Los Angeles. Trpí totiž vzácnou chorobou, způsobenou závažnou poruchou imunity (SCID). Vila je uzpůsobena tak, aby v ní dívce nehrozilo žádné zdravotní riziko. Přístup k pacientce má pouze její matka Pauline, která je lékařkou, pečovatelka Carla a její dcera Rosa. Maddy nemůže otevírat okna a nemůže ven; studuje pomocí internetu. Vše se změní, když se do sousedního domu přistěhuje mladík Olly (Oliver) s rodiči a se sestrou Ruby. Ten se s krásnou dívkou dorozumívá nejprve přes okno a pak pomocí mobilu a počítače. Carla umožní mladým zamilovaným lidem setkání. Maddy jednou vyběhne ven, když vidí, jak se Olly pere před domem s násilnickým otcem. Pauline přiměje dívku k rychlému návratu a trvá na ukončení jejich vztahu. Vyhodí Carlu a najme komisní sestru Janet. – Maddy se s tím nemíní smířit a rozhodne se utéct. Tvrdí Ollymu, že u ní zabrala genová léčba, a odletí s mladíkem na Havaj, kde v raném dětství strávila krásné chvíle s rodinou, než u ní vypukla nemoc a než se otec a její bratr zabili při autohavárii. Maddy a Olly tu prožijí nadherný čas. Stanou se z nich milenci. Jenže dívka ráno zkolabuje. Probere se až doma v Los Angeles. Na matčin nátlak odmítne Ollyho a ten odjede se sestrou a matkou od otce do New Yorku. Dívka se shodou okolností dozví, že záchvat na Havaji nebyl způsoben chorobou, a pochopí, že není tak nemocná, jak jí matka od dětství tvrdila. Pauline se přizná, že její imunodeficienci zveličila, aby o ni nepřišla, tak jako přišla o další členy rodiny. Dívka odjede do New Yorku a setká se s Ollym… – Děj s kultivovanou vizuální podobou (interiéry vily, barevně sladěné kostýmy apod.) se odvíjí jako vyprávění hlavní hrdinky a je doplněn jejími vizemi setkání s Ollym mimo domov, v nichž hraje důležitou roli astronaut ve skafandru, jenž dvojici provází. -tbk-

STELLA MEGHIEOVÁ (nar. 1.10.1981?, Toronto) pochází z početné jamajské rodiny, která se v 70. letech přistěhovala do Ameriky. Působila jako manažerka PR v módním průmyslu v New Yorku, než se rozhodla změnit kariéru. Vystudovala scenáristiku na Westminsterské univerzitě v Londýně (2011), absolvovala režisérský workshop na Kolumbijské univerzitě v New Yorku a stala se stipendistkou Tribeca Film Institutu (2014). Upozornila na sebe nezávislým komediálním debutem o talentované spisovatelce, která má potíže se svou jamajsko-americkou rodinou, žijící v Brooklynu, Jean of the Joneses (2016, Jean z Jonesových; + sc., spol. prod.), nominovaným na Cenu ISA za nejlepší první scénář a na Kanadskou výroční filmovou cenu za nejlepší původní scénář. Po něm následoval melodramatický milostný příběh podle stejnojmenného bestselleru Nicoly Yoonové o první lásce dívky, uzavřené kvůli závažné chorobě ve sterilním prostředí luxusní losangeleské vily, Všechno, úplně všechno (2017, Everything, Everything), natočený již v hollywoodské studiové produkci. -tbk-