28/01

Spustili jsme nový web s informacemi o české kinodistribuci v roce 2014

Jaké filmy zavítaly do českých kin v předchozím roce? Kdo se na výrobě těchto snímků podílel a o čem pojednávají? To vše se dozvíte na právě spuštěném webu http://filmovyprehled.cz/, který vám kromě abecedně řazeného přehledu českých i zahraničních snímků v naší kinodistribuci v r. 2014 přináší i archivní čísla měsíčníku Filmový přehled a elektronickou verzi Filmové ročenky 2012. Informace o filmech distribuovaných do českých kin v předešlém roce budeme průběžně aktualizovat na základě dění ve filmovém světě a udílení významných filmových cen u nás i v zahraničí.

Ještě v průběhu letošního roku pak plánujeme na této adrese spuštění plné verze připravovaného portálu o českém filmu, který nabídne sjednocení dosavadního obsahu i další rozšíření. Bude tedy sloužit jak filmovým odborníkům a industry uživatelům, tak filmovým fanouškům a široké veřejnosti.
Jádrem Filmového přehledu bude databáze všech českých hraných filmů od počátku naší kinematografie a přehled filmů v české kinodistribuci, neméně důležitou součástí pak bude databáze kontaktů, společností a festivalů. Filmovým vědcům a zájemcům o filmovou a audiovizuální výchovu nabídne portál informační servis a nejširšímu spektru návštěvníků pak Revue, jejímž cílem je popularizace českého filmu.