Program

05/2020 (Změnit)
 • 19. týden
 • Po 04/05

  Ponrepo online | Film a klima - Možnosti dopravy

  Na kole nebo pěšky? Otázka, která ve velkých městech ještě nedávno měla aktivistický nádech, se v době pandemie stává zcela běžnou. Automobilová doprava sice zůstává komfortní variantou přemisťování, platí však, že není dostupným nebo zodpovědným řešením pro všechny. Změní se preference v plánování způsobů dopravy ve velkých městech, nebo jen návyky cestujících? Dvěma archivními snímky z fondu Národního filmového archivu, Alibi (1950) a Cesta do práce (1966), si v lehce satirickém duchu připomeneme, s jakými problémy se cestou do práce a z práce potýkali lidé před sedmdesáti lety – tedy v době, kdy se cestující rovnal pracující a hromadná doprava měla být vizitkou beztřídní společnosti.

  Po projekci následuje diskuze s odborníky na městskou dopravu. Moderuje a uvádí Petr Doubravský.

  Odkaz na stream: https://bit.ly/moznostidopravy

  Cyklus Film a klima vzniká ve spolupráci Národní filmový archiv, FAMU pro klima a Fridays For Future Česká republika.

  PONREPO ONLINE | Kinu se nic nevyrovná. Zážitek ze sdíleného sledování filmů v kině nelze v online prostředí ničím nahradit - jak emočně, tak prostorově a technicky. V Ponrepu dlouhodobě usilujeme o co nejadekvátnější a nejkvalitnější prezentaci filmového dědictví a současné audiovize. Ve zpřístupňování a smysluplné kurátorské práci ale chceme pokračovat i v těchto mimořádných časech, kdy je kino zavřené, a proto každé pondělí odvysíláme program PONREPO online. Berte prosím v potaz, že výsledkem je prezentace děl ovlivněná jak naší vzájemnou fyzickou distancí a praktickým uspořádáním našich domácností, stejně tak i technickými limity přenosu (snížený datový tok streamu atd.).

  Doufáme, že si naše skromné PONREPO online užijete. Zůstaňme v kontaktu, opatrujme se a těšme se, až spolu zase usedneme do červených sedaček.