Program

12/2017 (Změnit)
 • 49. týden
 • St 06/12

  Ponrepo online | Mikulášská animace

  Cyklus → Ponrepo dětem

  Odkaz na stream: https://bit.ly/POmikulasska

  Historicky první online promítání Ponrepa dětem se odehraje na Mikuláše. A protože věříme, že všichni malí i dospělí diváci byli letos hodní, připravili jsme jim mikulášskou animační nadílku, jak se patří. Uvidíte pohádku o bláhovém snu jednoho nespokojeného sněhuláka a společně s neviditelnou Otýlií navštívíte vánoční besídku. Potrestáte pyšnou princeznu ve známém příběhu o pasáčkovi vepřů v podání Hermíny Týrlové a nebude chybět ani rozverný čert v loutkové pohádce Milana Šebesty.
  Místo tradičního lektorského úvodu budou tentokrát pásmu animovaných filmů předcházet dva výjimečné krátké snímky z rodinného archivu Naděždy Pivničkové. Díky nim poznáte, že Mikuláš s čertem chodili děti domů i na besídky odměňovat odjakživa – a to včetně rodičů a prarodičů dětí dnešních.

  Rodinné filmy Naděždy Pivničkové, Československo, 5 min.
  Sněhulákův sen, r. Zdeněk Rozkopal, Československo, 1986, 7 min.
  Švec a čert, r. Milan Šebesta, Československo, 1989, 14 min.
  Otýlie a 1580 kaněk, r. Stanislav Látal, Miloš Macourek, Československo, 1965, 9 min.
  Pasáček vepřů, r. Hermína Týrlová, Československo, 1958, 14 min.

  PONREPO ONLINE | Kinu se nic nevyrovná. Zážitek ze sdíleného sledování filmů v kině nelze v online prostředí ničím nahradit - jak emočně, tak prostorově a technicky. V Ponrepu dlouhodobě usilujeme o co nejadekvátnější a nejkvalitnější prezentaci filmového dědictví a současné audiovize. Ve zpřístupňování a smysluplné kurátorské práci ale chceme pokračovat i v těchto mimořádných časech, kdy je kino zavřené. Berte prosím v potaz, že výsledkem je prezentace děl ovlivněná jak naší vzájemnou fyzickou distancí a praktickým uspořádáním našich domácností, stejně tak i technickými limity přenosu (snížený datový tok streamu atd.).
  Doufáme, že si naše skromné PONREPO online užijete. Zůstaňme v kontaktu, opatrujme se a těšme se, až spolu zase usedneme do červených sedaček.