16/05

Seminář: Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu

Zveme vás na seminář určený zejména pro distributory a kinaře, ale i pro zájemce o tuto tématiku, Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu – úskalí a možnosti, který se bude konat v úterý 5. června 2018 od 10:30 hodin v kině Ponrepo (Bartolomějská 11, 110 00 Praha 1).

V dnešní době, kdy v návštěvnosti kin vedou americké blockbustery se superhrdiny nebo současné české hrané filmy, je poptávka po méně diváckých filmech menší, než bychom si přáli. Díky digitalizaci kin a s tím spojené změně dramaturgie a programování mají okrajové segmenty distribuční nabídky a alternativní obsah svůj prostor. Ten je však značně omezený a pro kina znamená nejistotu.
Cílem semináře je otevřeně diskutovat o potenciálu nezávislých filmů (alternativních programů), společně pojmenovat úskalí a rizika jejich distribuce a tím rozšířit možnosti šíření těchto filmů a programů. Seminář by měl probíhat v dialogu distributorů s kinaři, jejichž zkušenosti a požadavky jsou pro úspěch každého filmu zásadní.

Přijďte se aktivně zúčastnit semináře, prezentovat svoji vizi a své zkušenosti. Sdílení informací a diskuze s ostatními profesionály může rozšířit možnosti distribuce a programování a pomůže vám oslovit další diváky.

Seminář se bude skládat z příspěvků zástupců distribučních společností a panelové diskuze. Nabízíme prostor pro prezentaci vaší společnosti či aktuálního projektu a místo v diskuzním panelu.

Účast na semináři, prosím, potvrzujte v registračním formuláři zde.

Kompletní program semináři naleznete zde (PDF).

Tomáš Žůrek, vedoucí obchodního oddělení NFA  (tomas.zurek@nfa.cz)
Iva Žáková, programistka NFA do českých kin (iva.zakova@nfa.cz)

Název semináře: Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu – úskalí a možnosti
Termín konání: úterý 5.6.2018 od 10:30 hodin.
Místo konání: kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1