10/09

Pojeďte s Czech Film Commission za příběhy: Location tour tentokrát po Karlovarském a Ústeckém kraji

22. a 23. září budete mít ojedinělou možnost seznámit se s místy, která jste ještě neviděli, a zaposlouchat se do příběhů s nimi spjatých. Inspirativní výprava pro filmaře je opět tu a nabídne to nejlepší z obou krajů s důrazem na protiklady: panenskou přírodu a měsíční planiny hnědouhelných dolů, hrady a zámky, lidovou a industriální architekturu, okouzlující krajinu vyhaslých sopek i rozpadající se brownfieldy.

Location tour je již tradičně určena pro všechny filmaře od producentů, produkčních a lokačních manažerů po režiséry, scénáristy a filmové architekty. Lokace jsou speciálně vybrané nejen s ohledem na vizuální originalitu, ale i na příběhy a legendy, které bývají s takovými místy spojovány. Slouží tedy jako inspirace nejen pro produkční složky, ale i pro tvůrce.

Czech Film Commission letos pořádá výpravu ve spolupráci se dvěma významnými partnery. Filmová kancelář Karlovarského kraje byla oceněna titulem Film Friendly 2015, který je každoročně udělován na základě vstřícnosti k filmovým štábům: „Chápeme přínosy filmové produkce a budeme se proto i  nadále snažit intenzivně využívat všechny dostupné prostředky pro součinnost s filmaři a představit veškeré atributy, které z Karlovarského kraje dělají dokonalou filmovou destinaci,“ řekl hejtman Martin Havel. Ve čtvrtek 22. září bude v rámci Karlovarského kraje k vidění například město urbanistických protikladů Ostrov, chátrající lázeňský komplex Kyselka nebo zaniklý svět Sudet v okolí bývalého cínového dolu Sauersack.

Právě založená Filmová kancelář Ústeckého kraje vybrala lokality, kterým se location tour bude věnovat v pátek 23. září. „Náš kraj je krajem rozmanitostí a kontrastů, v němž filmař najde jedinečné krajinné scenérie takřka pro každý filmový příběh.“ vyjadřuje v jedné větě přívětivost k filmovému řemeslu Barbora Hyšková z krajské filmové kanceláře. Výprava po Ústeckém kraji bude zahrnovat například obrovskou plochu bývalých městských lázní v Chomutově, rozmanitou oblast hnědouhelných dolů či malebné nádraží, venkovskou školu a kostelík na Moldavě.

Chcete-li se location tour po Karlovarském a Ústeckém kraji zúčastnit, více informací vám ráda poskytne Nela Cajthamlová, Czech Film Commission, 778 543 290, nela@filmcommission.cz

Přihlášku a program si můžete stáhnout zde >