Filmy

Sladký čas Kalimagdory

140,00 Kč
Skladem: 5 ks

režie: Leopold Lahola

vydal: SFÚ

jazyk: slovensky

titulky: slovenské, anglické

délka: 100 min.

DVD v papírovém obalu

SFÚ vydal na DVD jediný celovečerní film slovenského exilového režiséra Leopolda Laholy Sladký čas Kalimagdory (1968), který natočil na Slovensku. Jde o lyricky laděný příběh o člověku, jehož život je obrazem ročního, stále se opakujícího přírodního koloběhu. S příchodem jara se znovu stává dítětem, v létě dospívá v muže a na podzim začne stárnout. V zimě se stáhne daleko mimo civilizaci, do odlehlé salaše, kde ve spánku přečká až do příchodu nového roku a s ním i svého znovuzrození. Postavu Jonáše ztvárnil německý divadelní a televizní herec Rüdiger Bahr, pro kterého byl Sladký čas Kalimagdory filmovým debutem.

Film je adaptací fantastického románu českého spisovatele Jana Weisse Spáč ve zvěrokruhu z roku 1937 a vznikl v slovensko-německé koprodukci. Leopold Lahola se rozhodl realizovat utopický příběh o Jonášovi po 18leté emigraci právě na Slovensku. Premiéry svého nového filmu se však nedočkal. Během dokončovacích prací v lednu 1968 neočekávaně zemřel.

DVD kromě filmu obsahuje i bonusy – Laholův krátký hraný film z roku 1948 (protiválečná agitka o bezejmenném vojákovi pod názvem Epizodka). Na nosiči jsou i texty o filmu a tvůrcích a fotogalerie.

Cena: 140,- Kč


Mohlo by vás také zajímat