Filmy

3x Peter Solan

174,00 Kč
Skladem: 11 ks

obsahuje filmy: Čert nespí; Boxer a smrť; Kým sa skončí táto noc

vydal: SFÚ

znění: slovenské

titulky: anglické

délka: 95 min., 102 min., 86 min.

3 DVD v papírovém obalu

Čert nespí  Film složený ze tří samostatných satirických povídek Petra Karvaše – Smutný káder, Typický prípad a Veľkorysá kampaň – velmi vtipně a zároveň výstižně odhaluje a kritizuje nedostatky dobové společnosti. Povídky jsou propojené záběry schvalovací komise, která si nechává film promítnout, aby následně povolila, či naopak zamítla jeho uvedení do kin. Členové komise, kteří se v jednotlivých postavách na plátně poznávají, v přestávkách mezi promítáním vyjadřují své připomínky.

Boxer a smrť – Velitel koncentračního tábora Kraft náhodou zjistí, že vězeň Komínek má profesionální boxerské zkušenosti. Ze dne na den se z vězně stává Kraftův tréninkový partner a nechtíc tak získává privilegované postavení v táboře. Jeho vnitřní postoj se však změní po smrti přítele a spoluvězně Venžlaka.

Kým sa skončí táto noc – Film se odehrává v luxusním baru v Tatrách, v němž se rodí a umírají malé sny malých postav. Dvě úřednice si celý rok šetří peníze na několik bezstarostných dní, dva instalatéři hledají erotické dobrodružství, stavbyvedoucího trápí zločin a zneuznaný vynálezce se zpíjí, aby zapomněl… Herci dostali velký prostor pro improvizaci. Natáčelo se s kontaktním zvukem, na několik kamer současně, což umožnilo zachytit neopakovatelné okamžiky z různých uhlů pohledu. Díky inovativním postupům, civilnímu herectví a vynikajícímu scénáři Tibora Vichty se tento film řadí k nejlepším v dějinách slovenské kinematografie.

CENA: 174,- Kč


Mohlo by vás také zajímat