Časopisy

Iluminace 3/2016

120,00 Kč
Skladem: 200 ks

Název: Iluminace 3/2016
vydal: NFA
v roce: 2016
ISSN: 0862-397X
počet stran: 188

Třetí číslo Iluminace ročníku 2016 není vázáno žádným sjednocujícím tématem a zahrnuje tak studie a články aktuálního výzkumu z oblasti filmu a audiovizuálního průmyslu. Konkrétně jde o texty zabývající se etikou stahování, sekundárním trhem s filmovými kopiemi či domácími filmovými projekty z přelomu okupace a poválečného období. V rubrice analýza se věnujeme snímku Škola základ života, v rozhovoru diskutujeme s americkým historikem a kritikem umění Jamesem Elkinsem a naším hlasem z praxe je Charlie Phillips, jenž pro online verzi periodika The Guardian spravuje slot dokumentárních filmů.

 

Obsah čísla:

 

Články

Pavel Zahrádka: Etika kopírování kulturních obsahů. Kvalitativní studie internetového pirátství v České republice

Martin Zelený: Sběratelství a sekundární trh s filmovými kopiemi v České republice

Jaroslav Lopour: Filmy soukromých výroben ve státní kinematografii. Zestátnění a jeho vliv na kontinuitu české filmové tvorby.

Jan Švelch: Paratextuální nalýza jako doplněk výzkumu historické recepce. Jazyková a národní identita v paratextech českých a zahraničních zvukových filmů uvedených v roce 1930 v Československu.

 

Analýza

Tomáš Gruntorád: Škola základ života. Protiklady se přitahují.

 

Rozhovor

Andrea Průchová: O institucionální kritice akademického psaní: participativní psaní, alegorické čtení, experiment. Rozhovor s Jamesem Elkinsem.

Naše cena: 120 Kč

Mohlo by vás také zajímat