17/09

3. Kniha z kina

Národní filmový archiv pořádá již potřetí setkání periferních vydavatelů. Letos se opět koná v prostorách kina Ponrepo, a to v pátek 16. října. Od 16.00 se jednotliví vydavatelé osobně představí v rámci neformální diskuze v kavárně a výsledky jejich práce bude možné zakoupit během celého odpoledne a do pozdních nočních hodin. Kromě pořádajícího NFA bude knihy nabízet autorské nakladatelství Bylo nebylo; představí se Lačnit Press a FRA. Partner Knihy z kina, Francouzský institut, představí F. X. Šaldu a další možné grantové programy pro nakladatele a překladatele. S nimi přijde Studio Rubato. Originálními tisky přispějí studenti Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM. S vyhraněným názorem na knižní průmysl vystoupí sdružení Pravěk a novodobý samizdat ve formě fanzinů představí Miloš Hroch. Speciálními hosty budou Bartolomé Sanson a Félicia Atkinson z francouzského nakladatelství Shelter Press, které často koncipuje knihy zároveň jako obaly k hudebním nosičům. Spolupořadatelem Knihy z kina je hudební vydavatelství Genot Centre \ Cosmic Sans a mediálním partnerem kritický čtrnáctideník A2, který bude nabízet k prodeji aktuální i starší čísla. S výprodejem tištěných ročníků a o hudební kulisu se postará časopis His Voice a do Ponrepa se přesune i část vinohradského obchodu Musictown. Výčet uzavírá literární čtvrtletník Haluze.
Od 16.00 do 19.30 bude v předsálí kina probíhat workshop, kde si návštěvníci vyrobí fanzin z vlastních fotografií (nutno přinést s sebou!) nebo z originálních filmových fotosek poskytnutých Národní filmový archiv.

Jako obvykle zakončí Knihu z kina kulturní program v sále, tentokrát koncert francouzské hudebnice Félicie Atkinson, která je zároveň spolumajitelkou zmíněného nakladatelství Shelter Press. Před hlavním koncertem vystoupí audiovizuální umělci Laura Luna a Michal Kindernay.

Vstup na Knihu z kina je volný. Lístek na večerní koncert k dostání za 100,- Kč přes goout nebo v pokladně kina Ponrepo.

Více informací zde.