Šéfové na zabití 2

barevný, komedie, 15 přístupnost, 1:2,35, 2-D, Dolby Digital 5.1 (Datasat), dlouhý – 109 min.

Původní název: Horrible Bosses 2. Země původu: USA. Výrobce: RatPac Entertainment / Benderspink. Pro New Line Cinema. Ve spolupráci s RatPac-Dune Entertainment. Rok výroby: 2014. Premiéra: 27.11.2014. Monopol: Warner Bros ČR. Mluveno: anglicky (české titulky). – Nový zločin. Stejné praktiky.

AUTOŘI: Námět: Michael Markowitz – postavy; Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Sean Anders, John Morris Scénář: Sean Anders, John Morris. Režie: Sean Anders. Kamera: Julio Macat. Hudba: Christopher Lennertz. Hudební supervize: Dave Jordan, Jojo Villanueva. Různé skladby a písně. Výprava: Clayton Hartley. Kostýmy: Carol Ramseyová. Střih: Eric Kissack. Zvuk: Robert Sharman. Vizuální efekty: (supervize) Bruce Jones; Hollywood Visual Effects, Hammerhead Productions. Zvláštní efekty: (supervize) Jeremy D. Hays. Koordinátor kaskadérů: Thomas Robinson Harper. Výkonní producenti: Toby Emmerich, Richard Brener, Michael Disco, Samuel J. Brown, John Cheng, Diana Pokorná. Producenti: Brett Ratner, Jay Stern, Chris Bender, John Rickard, John Morris. České titulky: neuvedeny.

HERCI: Jason Bateman (Nick Hendricks), Charlie Day (Dale Arbus), Jason Sudeikis (Kurt Buckman), Jennifer Anistonová (dr. Julia Harrisová), Kevin Spacey (Dave Harken), Jamie Foxx (Muterjebal Jones), Chris Pine (Rex Hanson), Christoph Waltz (Ben Hanson), Jonathan Banks (detektiv Hatcher, Lindsay Sloaneová (Stacy).

Kamarádi Nick, Dale a Kurt se v kriminální komedii Šéfové na zabití (2011, Horrible Bosses; r. Seth Gordon) po různých peripetiích a trapasech zbavili svých nenáviděných nadřízených a rozhodli se, že si splní americký sen a budou šéfovat sami sobě. Pokračování této úspěšné kámošské komedie opět s kriminální zápletkou Šéfové na zabití 2 natočil jako svůj čtvrtý film režisér a scenárista Sean Anders. – Trojice představí v televizi svůj vynález Kámoše do sprchy. Prezentace se nevydaří, nicméně se záhy ozve Rex Hanson z firmy Boulder Stream a nabídne jim, že je vyplatí. Přátelé však chtějí Kámoše vyrábět sami. Rexův otec Ben jim zprostředkuje úvěr a objedná sto tisíc kusů. Když je vše vyrobeno, zrádný Ben zakázku odmítne. Firma se tím pádem ocitne v exekuci a on získá zboží za pakatel. Kamarádi naplánují pomstu a rozhodnou se unést Rexe. Samolibý hezoun se k nim překvapivě vnutí do party, ale jenom proto, aby je podrazil. Zastřelí otce a vše chce svést na kamarády a získat výkupné. Kamarádům nečekaně pomůže jejich známý z prvního dílu Muterjebal. Rex se ocitne za mřížemi, kámoši mají zpět firmu a Muterjebal tašku s pěti miliony… – Tvůrci vsadili stejně jako v prvním díle na obscénnost a lascivitu. Divák jen žasne, jak se tři dospělí muži dokáží chovat jako totální idioti.            –kat-