Program

02/2018 (Change)
 • 5th week
 • Su 04/02

  Animace s Mariou Procházkovou

  projekce / animační dílna / HD / 6+

  Výtvarnice, animátorka a režisérka Maria Procházková je autorkou řady filmů pro děti i dospělé, a to nejen animovaných. Malí diváci mohou znát její seriálky z dětského kanálu ČT Déčko: Evropské pexeso, Slovíčka, LOGOhrátky nebo Děti kreslí písničky, při jejichž realizaci spolupracovala s dětskými tvůrci. Pro Ponrepo dětem připravila dvouhodinový workshop, během kterého promítne něco ze své vlastní tvorby (např. Stopáž, 1996), ale hlavně spolu s návštěvníky vytvoří animaci.

 • 6th week
 • Su 11/02

  Dívka na koštěti

  Directed by → Václav Vorlíček
  ČSR 1971 / 76 min. / 35mm / 6+
  Cast → Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus

  Moderní pohádka o mladé čarodějnici, která se ocitne v našem světě a je postavena před nečekané nástrahy, se stal jedním z nejpopulárnějších filmů autorské dvojice Macourek – Vorlíček. Snímek je založen na velkém množství klasických filmových triků. Díky nim bylo možné natočit příběh plný kouzel dávno před začátkem éry digitálních triků. Jako předfilm uvedeme Světýlko Noemi Valentíny.

 • 7th week
 • Tu 13/02
 • Su 18/02

  Dva mrazíci

  pásmo krátkých filmů / lektorský program / 35mm, HD / 3+

  Chlupáček vzduchoplavcem / r. Władysław Nehrebecki / Polsko 1973
  Inspirace / r. Karel Zeman / ČSR 1949
  Prodal sedlák koně / r. Michaela Dušková / ČR 2016
  Příhody brouka Pytlíka / r. Hermína Týrlová / ČSR 1978
  Dva mrazíci / r. Jiří Trnka / ČSR 1954

  Animovaný film má mnoho různých podob a vzniká různými technikami. Tentokrát u nás uvidíte klasické kreslené filmy, ale také film celý vyrobený ze skla. Na závěr promítneme loutkový film Dva mrazíci, jemuž své hlasy propůjčili Jan Werich a Vlasta Burian. Tomuto filmu bude po skončení projekce věnován lektorský program, který snímek za pomoci hravého pracovního listu přiblíží i nejmenším divákům.

 • 8th week
 • Tu 20/02

  Z dějin filmového týdeníku

  přednáší Jiří Novotný
  Týdeník býval součástí každého filmového představení, před projekcí seznamoval diváky s nejdůležitějšími událostmi doma i ve světě. Výroba filmových týdeníků začala krátce po vzniku samostatného Československa. Jejich tvůrci jsou dnes vesměs neznámí, ale filmové záznamy se staly důležitým pramenem k dějinám 20. století.

 • Su 25/02

  Earth: One Amazing Day

  Directed by → Peter Webber – Lixin Fan – Richard Dale
  Czech title → Earth: Den na zázračné planetě
  Velká Británie 2017 / CZV / 95 min. / DCP / 6+

  Vypravme se spolu s kameramany BBC na výlet, při kterém potkáme pandu, rodinu vorvaňů nebo lenochoda. Během jediného dne budeme putovat spolu se sluncem od nejvyšších hor k těm nejvzdálenějším ostrovům, z hlubin exotické džungle až do labyrintů velkoměst. V každém koutě Země najdeme fascinující obyvatele, k jejichž dobrodružstvím se díky nejmodernejší technologii dostaneme blíž, než jsme si kdy dokázali představit. Na úvod promítneme krátký film Veroniky Zacharové Co se stalo v ZOO (2015).

 • 9th week
 • Tu 27/02