Pro studenty

Pro studenty nejen středních škol jsou v projektu Co je to film? určeny dva kurzy, které je vhodné kombinovat: Jak vidět a stvořit film?. Studentům především pedagogických fakult jsou určeny odborné kurzy filmové/audiovizuální výchovy Jak učit film?, které mohou absolvovat všichni zájemci o výuku F/AV.

JAK STVOŘIT FILM?
Kurz Jak stvořit film? je určen především studentům středních a vysokých škol se zájmem o filmovou tvorbu. Každých 14 dní v úterý se studenti setkávají při filmových dílnách, které mají zázemí na FAMU. Tato praktická část sestává z filmových dílen, ve kterých účastníci kurzu prochází všemi fázemi vývoje filmového díla – od námětu, přes psaný a technický scénář, po samotnou realizaci. Absolvent filmových dílen se tak stává samotným tvůrcem. Tento kurz je celoroční, na závěr každého ročníku probíhá v kině Ponrepo slavnostní premiéra natočených snímků a je vyhlášena cena za nejlepší snímek. Více informací a program na 2. pololetí naleznete zde.

JAK VIDĚT FILM?
V přednáškovém cyklu Jak vidět film? jsou probírány kapitoly z dějin filmu. Každých 14 dní v úterý (v týdnu, kdy neprobíhá praktický kurz) se v kině Ponrepo posluchači setkávají jak s analýzou, tak významnými momenty nejen československé kinematografie. Kurz je vhodný pro všechny zájemce o filmovou tvorbu a filmová studia. Více informací o kurzu a program na druhé pololetí školního roku 2015/2016 naleznete zde.

JAK UČIT FILM?
Kurzy, určené především studentům pedagogických fakult, budou probíhat na jaře 2016 v prostorách kina Ponrepo ve formě sevřených víkendových bloků přednášek a praktických dílen. Nabízíme různorodá témata jednotlivých kurzů od historických a teoretických až po ryze praktická. Mezi pedagogy naleznete významné české filmové kurátory, historiky filmu, filmové publicisty, univerzitní pedagogy filmových studií aj. Více informací a program kurzu naleznete zde.

FILM V ČERNÉ KUCHYNI
Experimentální laboratoř zaměřená na zákonitosti černobílého negativního i inverzního procesu vyvolávání, předání zkušeností s filmovou kamerou a alternativy chemického zpracování filmového materiálu.

V současné době je možné se hlásit na druhé pololetí kurzu Jak stvořit film? a Jak vidět film? u koordinátora projektu Jiřího Forejta na jiri.forejt@nfa.cz. Na kurz Jak učit film? se prosím hlaste na adrese andrea.czesana@nfa.cz.