Pracovník/pracovnice knihovny NFA

Knihovna Národního filmového archivu hledá kandidátku/kandidáta na pozici knihovníka.
Národní filmový archiv (www.nfa.cz) je státní příspěvkovou organizací Ministerstva kultury ČR. Knihovna NFA je nejstarší a největší specializovanou filmovou knihovnou v České republice. Více informací o naší činnosti a rozsahu sbírek a služeb naleznete na naší webové stránce.

Soubor ke stažení zde

Předpokládaný nástup: 15. února 2016 (nebo dle dohody)
Pracoviště: Praha 1, Bartolomějská 11
Úvazek: 1,0

Příjem přihlášek: do 29. ledna 2016 včetně
Osobní pohovory s vybranými uchazeči: počátkem února 2016 v Praze

Pracovní náplň:
— zpracování elektronických zdrojů z oboru filmu
— práce s knihovním systémem Advanced Rapid Library a jeho submodulem ContentServer
— agenda sběru dat o výzkumné činnosti NFA

Požadujeme:
— ukončené vzdělání v oboru informačních studií a knihovnictví či příbuzných oborů (Mgr.)
— počítačovou způsobilost, schopnost pracovat s PC v rozsahu plného úvazku
— znalost knihovnických standardů
— zájem o informace z oblasti filmu
— samostatnost, systematičnost, spolehlivost a zodpovědnost
— soustředěnost, přesnost, výkonnost
— dobré plánování a organizování práce
— schopnost pracovat v týmu
— aktivní přístup k řešení problémů a kooperaci
— jazyková způsobilost v češtině a angličtině

Nabízíme:
— platové zařazení tř. 11 s možností osobního ohodnocení (Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. v platném znění, příloha č. 1)
— zajímavou a smysluplnou práci v oboru informací a filmu a na uchování kulturního dědictví
— zázemí a benefity stabilní státní kulturní instituce (práce v centru Prahy, vstup do kina Ponrepa pro zaměstnance zdarma, pětitýdenní dovolená, podnikové rekreační středisko pro letní dovolenou, stravenky, služební mobil, jednosměnný provoz, možnost pružné pracovní doby)

Profesní životopis, krátký motivační dopis, 1 doporučující dopis a čestné prohlášení o bezúhonnosti prosím, zašlete e-mailem na pavla.janaskova@nfa.cz. Jako předmět vyplňte „uchazeč – knihovník“ – Vaše příjmení a jméno.
Přiložené soubory označte následovně: Příjmení_Jméno_CV, Příjmení_Jméno_motiv, Příjmení_Jméno_doporuceni, Příjmení_Jméno_cestne.
Na zmíněném e-mailu se lze registrovat ke konzultaci s vedoucí KNFA.

V Praze 14/12/2015