14/02

Slavnostní uvedení knihy „Mezi-obrazy“ o Jaroslavu Kučerovi se koná 26. 2. v Ponrepu

Kniha Mezi-obrazy: Mediální praktiky kameramana Jaroslava Kučery je kritickým zpracováním zcela neznámé pozůstalosti jednoho z předních českých kameramanů, Jaroslava Kučery, spolupracovníka Věry Chytilové, Vojtěcha Jasného, Karla Kachyni, Zdeňka Podskalského, Oldřicha Lipského či Petra Weigla. Publikace se pokouší jednak o teoretické uchopení práce kameramana a jeho základních mediálních praktik v jejich obecnosti, jednak o postižení specifických postupů Jaroslava Kučery. Skrze archiv umělce dovoluje proniknout k jeho myšlení obrazem, přiblížit se jeho pohledu a zkoumat vazby mezi jeho vlastní fotografickou a soukromou filmovou tvorbou a profesionálním natáčením. Zároveň se snaží o načrtnutí plastického obrazu některých specifických rysů umělecké i populární tvorby socialistického Československa.

Slavnostní uvedení publikace se koná 26.2. od 17:30 hodin v pražském kině Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1). Od 20 hodin mohou účastnící uvedení knihy zhlédnout projekci filmu
Ovoce stromů rajských jíme. Vstup na akci je volný.
Publikaci Mezi-obrazy: Mediální praktiky kameramana Jaroslava Kučery bude možné zakoupit na místě za mimořádnou cenu 700 Kč.

Knihu lze pořídit i na e-shopu NFA zde či v běžné distribuci.