Filmy

3x Paľo Bielik

174,00 Kč
Skladem: 4 ks

obsahuje filmy: Štyridsaťštyri; Kapitán Dabač; Jánošík I, II

vydal: SFÚ

znění: slovenské

titulky: anglické

délka: 121 min., 100 min., 170 min.

3 DVD v papírovém obalu

 

Štyridsaťštyri – Dramatický příběh o pověstné vzpouře slovenských vojáků 71. trenčínského pěšího pluku proti důstojníkům rakousko-uherské armády se odehrává v čase první světové války v srbském městě Kragujevac. Film je nejen otevřenou obžalobou nesmyslnosti válečných konfliktů a vyjádřením spontánního odporu vůči násilí, ke kterému během nich dochází, ale také holdem všem těm, kteří se nebáli na tuto skutečnost i za cenu osobních následků poukázat a odvážně se tak vzepřít bezohledné a nelidské moci.

Kapitán Dabač – Psychologicky laděné válečné drama o důstojníkovi slovenské armády, který si pod vlivem osobní životní prohry začne v období bojů na Ukrajině postupně uvědomovat skutečné hrůzy fašismu. Když mu svou službou v armádě odmítne dál napomáhat, je za vzpouru náležitě potrestán. Z vězení se mu však podaří utéct…

Jánošík I, II – Příběh o legendárním lidovém hrdinovi a zbojníkovi Jurovi Jánošíkovi (1688–1713) a o společenských vztazích na Slovensku koncem 17. a začátkem 18. století. První část vypráví o Jánošíkově dětství, studiích a návratu do rodného kraje. Druhá zachycuje Jánošíkův odchod do hor, formovaní zbojnické družiny, protifeudální odboj a hrdinův konec.

CENA: 174,- Kč


Mohlo by vás také zajímat