Filmy

3x Dušan Hanák

174,00 Kč
Skladem: 0 ks

obsahuje filmy: Ja milujem, ty miluješ; Ružové sny; 322

vydal: SFÚ

znění: slovenské

titulky: anglické

délka: 97 min., 81 min., 95 min.

3 DVD v papírovém obalu

 

Ja milujem, ty miluješ – Tragikomický film o lidech z periferie, kteří jsou zobrazováni bez přikrašlování, ale s o to větším porozuměním. I proto, podobně jako Hanákova předcházející díla 322 a Obrazy starého sveta, skončil v trezoru, odkud se dostal až v roce 1988. Film Dušana Hanáka a Dušana Dušeka s přesvědčivými hereckými výkony české herečky Ivy Janžurové, Poláka Romana Klosowského a Srba Milana Jelića získal na MFF v Berlíně v roce 1989 prestižní ocenění: Stříbrného medvěda za nejlepší režii.

Ružové sny – Film o dospívání, snění a první velké, ale zakázané lásce. V poetickém příběhu o vztahu mezi dobrosrdečným, trochu naivním pošťákem Jakubem a krásnou cikánkou Jolankou na sebe naráží nespoutaný svět hravé fantazie a tíživý pragmatismus každodenního života, kterému musí růžové snění obou hlavních hrdinů nakonec přece jen ustoupit.

322 – Příběh člověka, který kvůli nevyléčitelné chorobě přehodnocuje svůj život, hodnoty a ideály. Nemoc chápe jako „trest“ za svoje nehumánní činy v 50. letech. V životní krizi a při pokusu o vlastní očistu naráží v kontaktu s realitou na bariéru lhostejnosti, nezájmu, individuálního i kolektivního sobectví.

 

CENA: 174,- Kč


Mohlo by vás také zajímat