17/01

Vydali jsme tři nové publikace

V mrazivém lednu jsme vydali hned tři nové publikace, které vám chceme touto zprávou představit.

Kniha Mezi-obrazy: Mediální praktiky kameramana Jaroslava Kučery  je kritickým zpracováním zcela neznámé pozůstalosti jednoho z předních českých kameramanů, Jaroslava Kučery, spolupracovníka Věry Chytilové, Vojtěcha Jasného, Karla Kachyni, Zdeňka Podskalského, Oldřicha Lipského či Petra Weigla. Více se o knize dozvíte v našem e-shopu, kde si ji můžete i koupit.

Druhá kniha se jmenuje Filmové Brno a vypráví o filmové kultuře v socio-kulturním prostředí Brna coby druhého největšího města meziválečného Československa i Protektorátu Čechy a Morava – města se specifickými kulturními vazbami na Vídeň a neméně specifickým mísením českého, německého a židovského živlu. Najdete ji zde.

Třetí publikaci, která k nám do Národního filmového archivu dorazila z tiskárny, je časopis ILUMINACE čísla 3/2016. Tentokrát není vázáno žádným sjednocujícím tématem a zahrnuje tak studie a články aktuálního výzkumu z oblasti filmu a audiovizuálního průmyslu. Konkrétně jde o texty zabývající se etikou stahování, sekundárním trhem s filmovými kopiemi či domácími filmovými projekty z přelomu okupace a poválečného období. Pro ILUMINACI si můžete kliknout sem.